• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
13kj. To što kombajniram odmah i trošim, ali to tek tamo krajem 10. mjeseca i tu bude vlaga do 18%
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Jesam, al kiša malo zeza pa pauza. Kukuruz je suh i nema se šta čekati sa berbom u klipu.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam uspio svoju rijesit ovaj tjedan prije kise jos imam jednu prikolicu samljet u bacve i gotovo prinos los s obzirom na godinu ok!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Kaj nisi napravil više stranice na toj prikolici. Izgleda tak mala...
 

agronom

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
55
Trebam nekoga tko bere kukuruz u zrnu okolica Novog Marofa, može i Varaždin samo da ima 4 redni kombajn.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Danas ubrao najviše do sada u jednom danu, 77 tona.
Ukupno 460 tona na cca 48 ha.

Zakaj nebre 5 redni ? Ima kolega iz Kneginca.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
U mom kraju većinom berba kukuruza pri kraju. Prinosi dobrano podbacili iako kukuruz i nije izgledao tako loše ,kad je berač ušao katastrofa... očigledno da su oni periodi u 7mj. od 35 i kusur,a koji su trajali po dva tjedna napravili svoje... Većinom su prinosi klipa jadnih 40-50m/kj. a ko ima više od tog to je morala bit ful agrotehnika.U usporedbi s ostalima ja mogu bit i zadovoljan s prinosom,a ugodno me je iznenadio Dekalb 5276 koji je solidno rodio a i klipovi su bili kao da nije bilo suše.Također ove godine jako veliku ulogu ima i sama kvaliteta zemlje,na lošijim tlima potpuna katastrofa,dok na ovim boljim ima i solidnih prinosa...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Stvarno smo dobro prošli u odnosu na ostatak Europe , pogotovo mi zagorci i međimurci, tko je napravio sve po pravilima struke 11T/ha ( 25% vlage ) mora biti min ove godine.
((((Danas ubrao najviše do sada u jednom danu, 77 tona. Ukupno 460 tona na cca 48 ha.))))
Prijatelj..moj panj bu sprhnul..
Sve u svemu za ovu godinu imaš vrhunski prinos.. iako nije očekivani.
 
Posljednje uređivanje:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Šta ti je situacija tako loša? Ja sam relativno zadovoljan s obzirom na situaciju od prije dva mjeseca. Za sada na 1,5 kj pet bunkera od četverorednog Burgonia. Inače su to zemlje 5. i 6. klase.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Danas brali u selu kod kolege forumasa ibosilja.
Najlosija berba do sada, mislim da je bilo oko 5 tona po ha.
Vjerovali ili ne, jedan kamion u koki nisu htjeli uzeti jer je bilo žižaka :confused:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh