• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kako to da plače? To je 2.5 metara?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Širina u valjku je nešto preko 240 cm.
Tvrda i ubijena zemlja, to je problem.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene bi taj sjetvospremač nakon par prolaza završio u starom željezu.. Rd lupa kao luda u pripremi.
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Re: Kukuruz - sjetva 2015

@steff daj stef reci npr kad bi ljuljnila dobra kisa bil uvatila kora ili ne bi kako bi kukuruz izniko

Da, da padne jači pljusak, napravila bi se pokorica, tog se jedino i bojim...
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Re: Kukuruz - sjetva 2015

A ništa sutra budem posijao oko hektar 408b... Valjda bude sve bilo ok,inace jel to prerano za ovu grupu od BC-a?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,826
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene bi taj sjetvospremač nakon par prolaza završio u starom željezu.. Rd lupa kao luda u pripremi.

Da si odma nakon oranja prešao plitko sa RD sad nebi lupala. I moj šurjak isto ore a ne zatvara. Nikak mu dopovedati neke stvari. Bumo videli ko če proći bolje.Ja ili on.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Re: Kukuruz - sjetva 2015

i ja sam ove godine odlučio nakon oranja u roku par dana plitko sa rd i super izgleda,većina ide šinjom u friško oranje al nema tu neke sreće kad je orano prije nekih mjesec dana.bojm se ak nebude neke poštene kiše da bude belaja :fiery:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Da si odma nakon oranja prešao plitko sa RD sad nebi lupala. I moj šurjak isto ore a ne zatvara. Nikak mu dopovedati neke stvari. Bumo videli ko če proći bolje.Ja ili on.

Otac odlučuje.. ja i da hoću tako napraviti ne bi imao vremena. Uglavnom sutra idem završiti tu parcelu za lucernu i ovaj tjedan će otac krenuti pripremati za kukuruz.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imal koji poljoprivrednik da je tretirao sjemenski kukuruz kakvim preparatom od štetočina i kojim preparatom ja sam ove godine planirao sa syngentinim FORCE 20 CS imal ko kakva iskustva imal to kakvog efekta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,236
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Kod mene bi taj sjetvospremač nakon par prolaza završio u starom željezu.. Rd lupa kao luda u pripremi.

To su te vaše proljetne brazde :icon_fU:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Samo ti provociraj.. šta sam trebao trgati Zejzore po blatu :) ? Ipak ne.. šta je to pripremiti 25-28 kj. proljetne brazde..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Imal koji poljoprivrednik da je tretirao sjemenski kukuruz kakvim preparatom od štetočina i kojim preparatom ja sam ove godine planirao sa syngentinim FORCE 20 CS imal ko kakva iskustva imal to kakvog efekta.
Ne tretiram kukuruz ali imam sijačicu s deponatorima insekticida , unutra sam stavljao Geocid, sad Dursban..ali pošto su oba ukinuta za nešto novo nisam još saznao.tj jesam Force granulat ću koristit sljedeće godine..uglavnom super zadovoljan rezultatiama..niti zlatice, pipe, niti žičnjka..
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Force OC 20 i Force 1,5 G nije isto....oc 20 je sredstvo za tretiranje sjemena i nema za kupiti u slobodnoj prodaji. Force 1,5 G je granulat koji se primjenjuje za tretiranje tla, širom, u trake ili inkorporacija sijačicama tko ima detonatore za takve stvari.
Razlika između ova dva preparata je da je 1,5 G daleko djelotvorniji u odnosu na OC 20.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Danas smo posijali prvih pola jutra... Nije neka kombinacija za sijanje,ali sijačica dobro radi,baci više gnojiva od pneumatske,a i za tih desetak jutara bude poslužila...


photo upload sites

Zemlja pripremljena dosta loše,uzeo sam ju u zakup,nije bila ni uzorana,i sad je lokalni poljoprivrednik odlučio na silu to izorati i pripremiti,bez da je pitao vlasnicu,pa se zasušilo ono što je on "pripremio",tako da sam morao još jednom proći. Ne znam ni kako je planirao sijati u te grude,ali kod nas puno ljudi radi,tek toliko da radi. Ajd,bar mi je prištedio oranje...


uploading images
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Re: Kukuruz - sjetva 2015

I ja danas posijo Bc 344 i 394 ,u brijeg sam moro sijati pod šperom makar je bilo suho,slika nažalost nemam
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Force OC 20 i Force 1,5 G nije isto....oc 20 je sredstvo za tretiranje sjemena i nema za kupiti u slobodnoj prodaji. Force 1,5 G je granulat koji se primjenjuje za tretiranje tla, širom, u trake ili inkorporacija sijačicama tko ima detonatore za takve stvari.
Razlika između ova dva preparata je da je 1,5 G daleko djelotvorniji u odnosu na OC 20.

Poz Zvonimir pitanje za tebe?
Jel se smije force 1.5G mijesat sa gnojivom jer u selu nema niko sijacicu sa deponatorima za insekticide.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Neka me iskusniji kolege isprave ali mislim da to nebi bilo dobro jer Force 1,5 G je dosta sitne granulacije i iscurio bi iz kutija za gnojivo puno prije nego umjetno gnojivo pa bi Vam tretiranje bilo neravnomjerno i pre uskog zahvata. Naime kod trešnje ili mješanja gnojiva u kutijama sitnije zrno pada na dno a krupnije se diže gore.
Za vaš slučaj preporučio bih vam insekticid Nufos. To je tekučina koju primjenjujete prskanjem tla prije predsjetvene pripreme.
Nufosu je cijena oko 120-130 kn ide ga 6-8 l/ha ili ako je problem kukuruzna zlatica tad mislim i koja litra više.
Nadam se da sam pomogao.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Re: Kukuruz - sjetva 2015

Ma pomogo si kako da nisi svaki savjet primam objeručke samo pucaj.
Koja kompanija proizvodi taj nufos jel 120kn cijena za hektar.
Mnogi imaju problem sa štetočinama samo zavisi u koga koliko a ljudi se nadaju valjda neće u mene i tak svake godine valja zaustavit gamad.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh