• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz - 2015

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Svaki otkupljivać ima svoju tablicu cijene kukuruza prema vlažnosti zrna npr. Jedan za 20% vlage plača 86 lipa dok drugo za vlagu 19 - 20 % vlage plača 78 lipa dok je i jednom drugom cijena suhog kukuruza 1,05 kn.
Standardizacija vlage kukuruza se računa na sljedeći način:

100 - vlaga / 100 - 14 ( standardna vlaga suhog kukuruza)
Koeficijent koji dobijete pomnožite sa prinosom vlažnog kukuruza i dobivate prinos suhog zrna.
Npr skinuli ste 10 t zrna sa 20% vlage
100 - 20 (80) / 100 -14 (86) = 0,93023265 x 10 t vlažnog zrna = 9,3 t suhog zrna
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bralo se i kod mene prošli tjedan,nešto meni nešto usluge.
Vidi se da je slabije rodio od prošle godine,suša je napravila svoje,sad bi to mogli nadoknadit sa cijenom.
DSC_1241.jpg

DSC_1242.jpg

DSC_1243.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Svojih samo 2.5 jutra,još sam usluga napravio oko 3 jutra,još si budem napravio oko 1hektara a ostalo budemo stavili u zrno,još budem nešto usluga radio,samo čekamo ljepše vrijeme.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pobrali i mi,za sad 30tona prodali,oko 20tona napravili šrot,i nekih 3tona ostavili doma bilo suho direkt sa polja..Sa prinosom uglavnom zadovoljan,imali smo razne hibride,za prodaju nešto RWA MT 261,kasnije bude Pioneer,doma smo ostavili RWA bregxxon..

33239.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
5 reda...
Sad je tek druga sezona kod nas,odradio oko 150ha..
Dobar adapter,nisam imao problema,berem u bilo kakvim uvjetima s njim,ljepo radi,tih je u radu..najviše mi se sviđa što je sečka ispod reda,i onda ako nejdeš i ravno u redove,ili nekad vučeš i šesti red ako su jako skupa,sečka odreže sve..Kod Capella i ostalih, sečka ide pored redova,i onda znaju ostajat "bote" iza njega ako red nije točno pogođen..
Želja mi je jedan dan novog Olimaca imat :)

33240.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,442
Malo sto sam se raspitivao svi kazu da je olimac vrhunski adapter. Tesko je naci dobar polovan.
 

kiki

Novi član
Tu od
5 Velj 2015
Poruka
10
johnnewman dali nam mozes reci gdje se ta otkupna stanica nalazi,gdje otkupljuju kukuruz po toj cijeni?:(call):
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Da si pratio postove prije, vidio bi da sam napisao da se to odnosi na Bosnu i Herceg, ali ne bitno za cijenu ja sam samo dao primjer kako većina otkuplje kukuruz koji je vlage preko 16%, i treba na sušenje.:icon_super:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Pa ova kisa valjda ne misli stati, ne znam kad budemo nastavili brati, a i ovo zadnje sto sam bral, vec se dosta kruni..
A sto se tice prodaje sirovog, prosle godine sam ispod kombajna prodao nekih 13 t (bolje da nisam), ove godine nedam ni zrno, sve pospremam u klipu i na proljece i ljeto krunimo..
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo da ti kažem moju situaciju od proljetos.Ostala mi je jedna vrečica od 50 000 zrna od prošle godine, a uzeli smo u zakup još jednu zemlju.Pošto je vrečica bila cijelu godinu na toplom u kotlovnici na centralnoj peći,reko ne bi trebalo biti problema.Kad sam ga stavio na klijavost od 10 zrna 2 su niknula...
Zato sam ti rekao da ga probaš na klijavost,da ti se slučajno ne dogodi da kukuruz loše nikne i onda izbaciš tog proizvođača,a možda je kukuruz super kad sve bude kako treba...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Trebao si dati barem 100 zrna a ne 10..ja sam prosle godine posijao 2 vrecice sto su mi stajale 2 god,vec je i leptira bilo u njima a sklop je bio nekih 10% rijedi..
Sedlic i granolio izasli s cijenom od 1,05kg za 14%..sto na to reci?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh