• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

leonslo

Novi član
Tu od
26 Lip 2013
Poruka
29
Pozdrav iz Slovenije. Imam jedno pitanje, odločam se med dvema hibridoma BC 282 FAO280 in Pioneer PR39R20 FAO 290. Zadnje godine se poslužamo Pionerr hibridov, tu in tam Syngenta, ovo godino bi probali nešto drugo. Sejali bomo samo oko 20 ara, zaradi napada divjadi in zaloge lanske koruze. Deda pravi da so mnogo godina sejali 282, spominja se da je bila to bolj majhna koruza, štoki so bili dolgi in ozki, a to je bilo mnogo godina nazaj. Ako ima neko izkušnje sa ovim hibridom ili seje podoban FAO bio bi mnogo hvaležan za sve informacije :(blush):.

Se ispričavam za jezik :(sweat): :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I mi počeli u srijedu pa kako bude, riješili najlaganije zemlje, one koje najteže podnose sušu, stavili fao grupe 300-390, nadamo se izbjeći sušu.





Bilo je baš vruće, moralo se i popiti nešto :)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Dobra ti ova zuta cola [emoji3]

Ovo je prekjucer sijano

0e3f468f5c2a1f74ab12550173632356.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Graševina mix kolega :)


Toplo je, čini mi se da bude sve to jako brzo vani.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
362
Sanana vidim krabas se sije i ima nesto osjeckog na koliko sijes krabasa i koliko si bacao yare mile:icon_mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sijemo Krabas, 3381 i 1394 za sad od KWS-a, sve za klip i naravno OS 398 za ranu silažu/klip.

Yare stavljamo skromnih 100-120 kg na ral. :)


Eh da sad se sjetih, ral i pol smo stavili ZP Topola, fao grupa 500, također na jednu laganiju zemlju, pa budemo vidjeli.

U našem kraju je jedan veći poljoprivrednik posijao već 70 kj kukuruze.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Evo i moje pripreme za sjetvu u sest sati se sadi nije mocna kombinqcija kao kod drugih ali rajka ide
6710da9470bec0ec8a11f6a048a555ee.jpg

3e4a96d7e6bfc27f3b584ddb373442c6.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
Rwa berxxon za berbu u klipu koliko je dobar??? Ili ima koji bolji rwa hibrid za preporuciti??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Yaru u kutije stavljas? Jesi bacao sta prije pa kombiniras?

Da, Yara ide u kutije, 15-15-15, ništa drugo od umjetnog do kultivacije sa KAN-om. Zemlje se gnoje sa stajnjakom i gnojevkom, a sijana je raola na nekim parcelama gdje je bilo žito lani, plodored poštivamo koliko se može. Ureu smo izbacili, a petnajstice bi moglo biti više, ali na ovu cijenu mlijeka i mesa sasvim dovoljno, u prosjeku ja kažem s obzirom da jako puno ljudi sad bude posijalo bez zrna umjetnog.

ŠANANA da li je yara gnojivo bolje od kutine? kakva su tvoja iskustva?
Ja mislim da je Yara daleko kvalitetnije gnojivo od Kutinskog, svakako navode da je brže topivo nego kutinsko i ima dodatno još nekih elemenata uz N,P i K, a najbitnije, jeftinije je bil ood našeg Kutinskog, tak da matematika je jasna.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Tko sije bez gnojiva,nebude ni brao nešto puno.
Moram stati u obranu svoje firme,kvalitetno je naše gnojivo,čak smo i pokuse radili sa par proizvođača,i u kombajniranju je to sve isto ispalo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Sve 5 kolega,samo naša firma je imala skuplje gnojivo od yare,neznam da li ima još...ali uglavnom sramota za državu,i sve koji imaju veze sa formiranjem cijena našeg gnojiva kojeg kod nas plasiraju po bezobrazno visokim cijenama,a vani gdje poljoprivrednici imaju neznam koliko veću kupovnu moć od hrvatskog poljoprovrednika,tu se iživljavaju sa cijenama,i onda se čude kako je hrvatski poljoprivrednik u banani...sorry za spamanje teme,ali meni se čini da sam i ja na yari ovu god,iz protesta i iz inata!!!!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Uh ja da ureu izbacim kombajnirao bi stabljike samo. Postao je ocit nedostatak kise u ovom kraju. Barem 100-120 kg po kj.
Sto se tice jare i mi smo je skoro uzeli zbog par kn razlike al predomislili se u zadnji tren.
Tetak je uzeo i najradije bi je pobacao u dunav, a ne na njivu. Svaku kutiju za gnojivo mu poljepi i prestane mu bacat koliko prasine ima, gore nego vukovarsko. Tako da i dalje kutinsko, jos da se uzelo za akcije...
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja bacam 100 kg mjesanca i 100 kg ureu po rali ove godine bacio yarinu..yarina urea je dosta krupnija od nase

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kod nas na istoku zemlje sto kaze Newholand bez ureje nista... Ona ga kolko-tolko odrzava na zivotu u natoplijem ,a ujedno i najkriticnijem periodu oplodnje i odmetanja...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Spricatel vi njive poslije sjetve kukuruza....Ja sam uviek spricao al ove godine nema trave pa razmisljam da prvo prskanje preskocim.Sinoc mi bili drugari koji su sijali i oni su svoj poprskali
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sam jucer posadio a sutra cu pospricat nisam stigao jucer a danas nebudem posto je nedjelja..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh