• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,534
Preporuke proizvođača možeš vidjeti ovdje, a razmake za pojedine sklopove na priloženoj slici.
 

Prilozi

  • Razmaci sadnje.jpg
    Razmaci sadnje.jpg
    24.9 KB · Pregleda: 149

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
I ja bacam uree minimalno 100 kg na ral..
Prosle godine nisam i tu sam se grdno zajebo.

A kaj se tice ovih razmaka koje oni preporucuju za sijanje, to valjda misle ako bacis 500 kg gnoja po rali, da bude to uspjelo..

Ja cu krabasa na 26 cm pa kako mu Bog da..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da, Yara ide u kutije, 15-15-15, ništa drugo od umjetnog do kultivacije sa KAN-om. Zemlje se gnoje sa stajnjakom i gnojevkom, a sijana je raola na nekim parcelama gdje je bilo žito lani, plodored poštivamo koliko se može. Ureu smo izbacili, a petnajstice bi moglo biti više, ali na ovu cijenu mlijeka i mesa sasvim dovoljno, u prosjeku ja kažem s obzirom da jako puno ljudi sad bude posijalo bez zrna umjetnog.


Ja mislim da je Yara daleko kvalitetnije gnojivo od Kutinskog, svakako navode da je brže topivo nego kutinsko i ima dodatno još nekih elemenata uz N,P i K, a najbitnije, jeftinije je bil ood našeg Kutinskog, tak da matematika je jasna.

Imaš sad mjesto kana od kutine yarin nitrobor .
Pričao sam s njima uglavnom bolje je od kana.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Ivane na koliko sijes BC 572? Ja ga planiram na 23..

I njega isto na 26..
I uz moju gnojidbu, i ako se potrefi koja kisica u pravo vrijeme dobijem 5 t suhog zrna po jutru i to je za nase zemlje super..
Prije sam ga par puta na 24 i bila je susa i bilo je puno stabljika bez klipa tak da necu riskirati..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
I njega isto na 26..
I uz moju gnojidbu, i ako se potrefi koja kisica u pravo vrijeme dobijem 5 t suhog zrna po jutru i to je za nase zemlje super..
Prije sam ga par puta na 24 i bila je susa i bilo je puno stabljika bez klipa tak da necu riskirati..

S kojom gnojidbom ideš? U mom kraju je također 5t odlično..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Idem sa 100 kg uree/ jutro, to rasipam rasipacom i 100 kg 3x15/ jutro, to ide u sijacicu..
I imam dosta stajnjaka, uglavnom svaku trecu, cetvrtu godinu gnojim istu njivu..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ja ove godine idem sa 100kg Ureje po rali rasipačem, 150kg 15-ice u sijačicu i 100kg KAN-a u kultivaciji.. Gnojim i ja gnojnicom i stajskim, ali ne sve zemlje..
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Mi posijali 40 ha za sad. Danas polovicu poprskao zemljisnim herbicidom, Adengo 13 ha i 6 ha sa Lumax-om. Nisam do sad jos prskal sa zemljisnim ali moram priznati da mi se sviđa, nikaj ne zgaziš :icon_thumright:
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Trebao bi valjda adengo bit ok

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sa adengom radim prvi put sa lumaxom sam lani pa cu i ja vidjet razliku..koju cjenu si placo za adengo

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ako sijete na 26 cm i dobite 5 t po rali onda svaka čast. To kod mene je nemoguče.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Litru sam ja platio 840 kn za hektar ti treba 0.44l ajd zaokruzit cemo na pola litre ili 420 kn manja pakovanja za 1 ral su skuplja najbolje ti uzet litru pa podjeli jos s nekim...ako imas samo 1ha

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,265
Ja sam ga sijao na 19, ali je to ipak malo pregusto. Fao 300 sijem na 19, fao 400 21, fao 500 23cm..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,534
:(y):Ovo ,i se čini jako dobar razmak s obzirom na FAO grupe. :(y):
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh