• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Luka01

Novi član
Tu od
3 Lip 2016
Poruka
5
4b8fdab61cae3e3fac95af6aa31b3997.jpg


2e03ee23447f792034a0f5853c365843.jpg

Adengo

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Teskog srca moram priznat da gori kukuruz nisam imao minimalno 5 god.
Prvo nije mogao sijat kolega koji mi uvijek sije,pa sam zvao drugog, kod koga di god priprema nije 100% nicanje bude problematicno...tako da sve skupa fali dobrih 20% sklopa na ukupnim povrsina...
Drugo nisam na vrijeme pospricao (kisa,vrijeme...) pa su korovi kad su dosle vece temperature naglo krenuli a ja malo okasnio.... spricano s motivel/cambio koji je djelovao polovicno... korov koji je bio u ranijoj fazi je suzbijen,a koji je bio uznapredovao je samo "okrznut" ,malo dobio al nije to,to...
Ni za sjetvu neokrivljujem onoga sto je sijao,jer srljam bespotrebno i zovem onoga za kog sam si davnih dana rekao da necu vise... a ni za spricanje mi nisu krivi ni vremenski uvijeti ni sve ostalo,dovoljno je bilo par dana kasnjenja i eto ti s*anja...
Sve u svemu nije bas prekriticno,al kad ulozis maksimalno,plus vecina povrsina jesenas nagnojena stajskim onda i ocekujes bar prosijecan prinos ,a ovako...:mur:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Da li prihranjivati folijarno sa vrećom uree znači 11,5kg dušika na 400 litara vode što je malo manje od 3% i Bioplexom, ili sa 4 kg Novalona i Bioplex?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Teskog srca moram priznat da gori kukuruz nisam imao minimalno 5 god.
Prvo nije mogao sijat kolega koji mi uvijek sije,pa sam zvao drugog, kod koga di god priprema nije 100% nicanje bude problematicno...tako da sve skupa fali dobrih 20% sklopa na ukupnim povrsina...
Drugo nisam na vrijeme pospricao (kisa,vrijeme...) pa su korovi kad su dosle vece temperature naglo krenuli a ja malo okasnio.... spricano s motivel/cambio koji je djelovao polovicno... korov koji je bio u ranijoj fazi je suzbijen,a koji je bio uznapredovao je samo "okrznut" ,malo dobio al nije to,to...
Ni za sjetvu neokrivljujem onoga sto je sijao,jer srljam bespotrebno i zovem onoga za kog sam si davnih dana rekao da necu vise... a ni za spricanje mi nisu krivi ni vremenski uvijeti ni sve ostalo,dovoljno je bilo par dana kasnjenja i eto ti s*anja...
Sve u svemu nije bas prekriticno,al kad ulozis maksimalno,plus vecina povrsina jesenas nagnojena stajskim onda i ocekujes bar prosijecan prinos ,a ovako...:mur:

Majke mi ....ovo ko da si prepiso od mene....samo sto sam ja ponesto i presijavo
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
A kazem sta je i kako je,muka mi je od svega.. nastojis napravit da bude sve ok, a na kraju s*anje... pogotovo sto imam dosta stoke a na knap s povrsinama ,pa ako prinos omane onda "uzalud vam trud sviraci" radis ,samo da radis,a od neke zarade nista.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
To najviše boli, kada na početku napraviš sve najbolje što znaš i umiješ, a onda se počnu pojavljivati neki faktori na koje ne možeš utjecati, od previše kiše, hladnoće, divljači suše i sl.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
On nema napred one kotače kao IMT što se urezuju u zemlju i drže pravac?

Svaki red ima svoj kotac, ali su obicni glatki, ne urezuju se da bi ga drzali u pravcu..
Tako je na starom, a cini mi se da je i markov gotovo jednak. Jedino su kutije plasticne
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Mi smo prije tjedan dana presijali jednu parcelu od 0,74ha radi mraza. Na toj lokaciji imamo dvije parcele koje zajedno imaju 1ha i na jednoj (većoj) je bio zasijan BC572 a na drugoj KWS KREBS. Išli smo u malo raniju sjetvu (8.4.) jer je prognoza bila sušna a to su lakša tla, naposljetku je došao mraz i sravnio kukuruz od 3-4 lista sa zemljom. KREBS se obnovio 90% (na nekim drugim parcelama imam veće štete od fazana) dok BC572 opća katastrofa, nisi mogao vidjeti reda (80-90% šteta).

Premda je na tim parcelama u jesen preorana lucerna i u prvoj sjetvi je bilo bačeno 250kg 3x15 i 80kg UREA u ponovljenoj sjetvi smo sijali KWS 2376 (FAO350) na 21cm sa 125kg 3x15. Parcelu smo povaljali i sad je kukuruz vani.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Veceras odem oko 18h napravit korekciju spricanja... na mjestima di motivel/cambio nije do kraja odradio svoje isao sam u korekciju laudisom s pol doze...
Otprilike sam imao oko 2k.j , al na tri parcele... krenem ono vrijeme divno,krasno,sunce sija...sve dok nisam zavrsavao zadnju parcelu,kad ono pljusak 10-15min dovoljno da usere posao koji sam odradio...
Eto koje sam ja j*bene srece :icon_hang:
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Veceras odem oko 18h napravit korekciju spricanja... na mjestima di motivel/cambio nije do kraja odradio svoje isao sam u korekciju laudisom s pol doze...
Otprilike sam imao oko 2k.j , al na tri parcele... krenem ono vrijeme divno,krasno,sunce sija...sve dok nisam zavrsavao zadnju parcelu,kad ono pljusak 10-15min dovoljno da usere posao koji sam odradio...
Eto koje sam ja j*bene srece :icon_hang:

Tako je meni lani pljusak pao na laudis u roku pola sata ali je odradio svoje.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Jbg... taman zavrsavam kad ono neki oblak naisao,gledam 50m dalje uopce nepada... cak mislim na parceli koju sam prvo tretirao a koja je nekih 200-300m dalje , da tamo nije ni padalo...[emoji296] [emoji298] [emoji299] [emoji53]

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,833
Nemora biti da ti neče odraditi. Mene je lani kiša 2 puta potjerala sa 2 rali. Špricano kontaktnim i tu mi je bila najčišći kukuruz. Prije par godina taman sam završio, sklapam grane kad ono kiša. Do kuče me pošteno oprala i svejedno je uspjelo. Isto sam pizdio kao i ti ali ne vrijedi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,947
Evo kod mene iz kultivacije....
Tretman Adengom,vidi se djelovanje..Slike prije i poslije kultivacije!
DSC_0265.jpg

DSC_0267.jpg

bacamo 350kg/ha Yara kan-a.danas smo oko 4,5ha isklutivirali,sutra još oko 2ha imam,i zadnje što se sijalo treba pošpricati i onda u kultivaciju...
U glavnim ulogama zetor 5011 i 4 redni imt kultivator!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Odličan kukuruz!
Ides li svake godine s dvije kultivacije? Koliko dajes u prvoj a koliko u drugoj? Vidi li se razlika izmedju jedne i dvije?

Kod nas nije upola toliki:

DSC_1141_zpsrnpitpxt.jpg


DSC_1143_zpscjpl39du.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Vecinom ne, ove godine mi tako ispalo. Nakon onih kisa i hladnoce sam isao razbit pokoricu da ga ozivim i od onda raste kako treba. Onda nisam prihranjivao. A i sad ne dobiva puno, 70-80 kg po jutru.
Bitno da je cist i nagnojen, na kraju sve to dodje na svoje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh