• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel prska neko s kombinacijom Siran+AgroDimark, kakvi su utisci? Prijatelj agronom mi danas preporucio tu kombinaciju jer je jeftina , kosta samo 25E/h
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam ručno prihranjival moje malo kuruze i potjeral me jaki pljusak pomiješan s malo sitne tuče. Od kana kojeg sam pobacal uz kuruzu nije sad vidljivo ni k. Njiva je gotovo vodoravna. Jel bu od toga kakva korist ili bum moral ponoviti prihranu?
 

tylersk

Novi član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
8
Ove godine prvi puta smo posijali hibridni kukuruza Drava 404 ,sad je došlo vrijeme za špricanje pa me zanima koji herbicid upotrijebiti protiv korova(dosta slaka ima).
Kakav je MOTIVELL ispalati li se sa njime špricati?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Danas sam ručno prihranjival moje malo kuruze i potjeral me jaki pljusak pomiješan s malo sitne tuče. Od kana kojeg sam pobacal uz kuruzu nije sad vidljivo ni k. Njiva je gotovo vodoravna. Jel bu od toga kakva korist ili bum moral ponoviti prihranu?

Kukuruz ima prvih 6 tjedana male potrebe za dušikom.Ak bude ljepe tamne barve ga još jednom dognoji kad bude velik 1 metar.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Dejane, hvala lijepa.
Jednu petinu nisam jučer stigel prihraniti jer me kiša potjerala. Sad bum pratil jel se bu vidjela kakva razlika u razvoju.
Ove godine se pojavilo dosta preslice, izgleda da je porasla kiselost. Na jesen planiram kalcizaciju agrocalom.
Kukuruz je sijan oko 15.04. i dosta slabo je napredoval pa sam ga htel malo potaknuti i onda još jednom prihraniti nakon 2. kultivacije.

Kod nas svi prihranjujemo između prve i druge kultivacije odnosno visine 15 do najviše 30 cm. Nakon toga je mir do berbe.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Sa čime u korekciju nakon adenga?? na dvije parcele krenul sirak i malo slaka. Elumis peak mi preveliko pakiranje...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Imaš za sirak Trawel malo pakiranje za 400 čhv oko 50 kn, a za slak Banvel.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Zaboravio sam spomenuti da je kukuruz u fazi 4-5, ponegdje 6 listova..a travel pise do 6 listova.
a kombinacija Laudis + banvel? ili elumis + banvel?
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja uzeo tarot+mustang 296 kn za hektar

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje ,da li je moguće vršiti prihranu kukuruza sa rastepačem umjetnog gnojiva-
znači dok kukuruz ima 6 i više listova.
Jel netko možda radio nešto takvoga(da ne moram ručno bacati a imam rastepač)
Unaprijed hvala za komentare
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje ,da li je moguće vršiti prihranu kukuruza sa rastepačem umjetnog gnojiva-
znači dok kukuruz ima 6 i više listova.
Jel netko možda radio nešto takvoga(da ne moram ručno bacati a imam rastepač)
Unaprijed hvala za komentare

Ja se ne bih usudio to raditi...
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Dali se moze prihraniti kukuruz sa ureom u kultivaciji?Na nekim mjestima nisam stigao baciti pa je isla samo 15-15-15.Kukuruz je sada u 7 listu!Mislio sam ici oko 150 kg po hektru!Vidio sam negdje na forumu da je neko pisao o tome ,ali ne mogu naci pa ako netko nesta zna o tome da mi pomogne?unaprijed hvala
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Samo što Urea prije iscuri kego KAN,i rastopi ga pa se štopa...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh