• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Danas isao korekciju kukuruza i imam sta vidjeti, na dvije parcele od skoro 2ha, kukuruz sav izresetan, na ostalim parcelama nema problema, a jednu dalje nisam jos isao vidjeti
O cemu se radi i kako rijesiti? Jedino sto sam uspio vidjeti su skroz sicusne bube zlatno crne boje oblika zlatice. Da li je to kukuruzna zlatica?
Evo i slike
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Zanima me da li ste primjetili da DeKalb ne napadaju ptice. Imam DKC 4608 koji nije tretiran Mesurolom. Koliko sam vidio ne napadaju ga vrane i fazani dok mina jednom komadu KWS pomalo vade fazani.

Primjetio sam,da moj Dekalb pojeli fazani,12 reda,cisto ko beton..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Moj Dekalb tretiran Mesurolom ali ga ipak vade iz zemlje ali ga ne jedu tako da mi je isto.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene vade gde im se svidi, negde manje, negde više, rijetko gde da baš nikaj nisu povadile, najezda vrana ove godine.
Bude rijedak kukuruz ove godine na pojedinim parcelama, al zato bude klip pola metra :D:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ne jedu ptice biljku, one iskapaju sjeme, a posljedice su iste. Zasijane njive su im švedski stol, a zapuštene stanište.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Kolege sta mi preporucujete protiv Ambrozije u kukuruzu..Kukuruz je 6 pera i drzi se odlicno samo sto Ambrozija puno raste.. I dali je bolje prvo okultivirati kukuruz pa pospricati ili obratno..POzz
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Banvel ili kako li se već gdje zove. Možda je bolje pošpricati, sačekati dva tri dana pa kultivacija.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Hvala Dida Ivo :)...
Jednu sam parcelu spricao sa Kambio + Siran i isto je bilo ambrozije pa mi nije bas nesto uspjelo da se mogu pohvalit,,e sad bi nesto drugo kemijao za spricanje
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Banvel ili kako li se već gdje zove. Možda je bolje pošpricati, sačekati dva tri dana pa kultivacija.

Da Banvel je prava stvar, a nije pre skup, postoje i zamjenska sredstva (Motikan, Palacid itd ) koja su još jeftinija konkretno sam platio Motikan 180 kn/litra a ide pola litre na hektar znači cijena tretmana je 90 kn po hektaru, a djelovanje dokazano odlično. Jedino što na Banvelu piše da je do 5 listova kukuruza, to sada može biti problem (broje se samo listovi koji vise prema dole, oni koji su prema gore ili u lijevku se ne računaju). Nebih preporučio nikakve aktivnosti po njivi 2 do 3 tjedna nakon špricanja jer toliko treba da se sredstvo u potpunosti usvoji i djeluje skroz do korijena, kroz par dana je sredstvo tek ušlo u list i ako se taj list odsiječe korijen tjera dalje i za neko kratko vrijeme opet show program na njivi. :^):
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
971
Hvala kolege,,evo sad sam dosao iz p.apoteke i dali su mi Bonaca + Talisman i jos neku prehranu preko lista pa cu vidjeti,,veceras cu pospricati pa sta mu bude
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Hmm čudna kombinacija, talisman=siran=motiwel ista je aktivna tvar i isti učunak to je isto kao da ponovno idete sa siranom pa ako prvi puta nije uništio vjerojatno neće ni drugi puta, a na većini sredstava i piše da se može primjeniti samo jednom u godini na istoj površini. Bonaca je vjerojatno ok jer piše da je za širokolisne i možda će djelovati ali talisman je ovdje po meni čisti višak. Općenito nevolim previše slušati preporuke iz apoteka jer sam u nekoliko slučajeva išao u više njih i u svakoj su mi drugačije savjetovali a da nekažem da sam često dobio potpuno suprotna mišljenja o istom problemu.
Što se tiče Laudisa stvarno je super kad stvari izmaknu kontroli ali se zna korov oporaviti jer djeluje više preko lista pa list pobijeli ali se za par tjedana povrati i ako kukuruz nije "pobjegao" opet imamo isti problem. Zbog toga ga baš ne preferiram, ali izvrsno služi za spašavanje u izvanrednim situacijama.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da li se smije mijesati deherban sa sredstvima za folijarnu gnojidbu?
Ako ne sta prije prskati ili prihraniti?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh