• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Ovisi s čim špricaš, obično ti piše na etiketi kolko sati treba proči da ne pada...
Ja sam pošprical s adengom i za pol ure pljusak da je sve plivalo... kaj bu s toga? jel imal ko slično iskustvo?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Dvije vrećice što je otprilike 50000 zrna je negdje oko 0,8 hektara. Probaj u ovom novootvorenom dućanu na Baniji prije skretanja za autocestu, prilično su povoljni.

Mislim da je ono agronom kad sam prolazio neki dan ako se ne varam.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Da to je ta firma ali kako nije red reklamirati nisam napisao ime. Lumax im je 109kn za litru, gnojivo jeftinije nego drugdje i sl. Za gotovinu 7% dolje. Meni se isplatilo kupovati kod njih.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Šima, znam da adengu treba kiša ali navodno najbolje rezultate ima kad je dva dana sunčano posle špricanja da trava koja je več nikla upije, i onda kiša da padne da dobije i korjen... al bumo vidli jer ja se nadam isto da bu dobro samo kaj je ovo padalo pol ure ko ludo...

Did Ivo jel imaju oni dostavu za Veliku Goricu kakvu kad bi kupil robe za cca 50 000kn? Ak nije tajna kolko si plačal umjetni gnoj tam ak možda znaš?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da to je ta firma ali kako nije red reklamirati nisam napisao ime. Lumax im je 109kn za litru, gnojivo jeftinije nego drugdje i sl. Za gotovinu 7% dolje. Meni se isplatilo kupovati kod njih.

Da al adengo na litru kod njih oko 880 kn a kod mog 800 kako mi je rekao tata.
S popustom to bude to.
Lako za reklamacije firme bitna je najpovoljnija i da ljudi znaju.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ja sam kod ove firme jesenas kupovao sjemensku robu u Ivanić Gradu jer imaju širi asortiman od mojih lokalnih, a ove godine sam prvenstveno išao po sjemenski kukuruz, a usput kupio Lumax i nešto petnaestice. Lumax kod mene 124 a u Karlovcu 109, 3x15 74,75 kn vreća. Mišljenja sam da je najlošija varijanta kupovati u poljoljekarni koju vodi njen vlasnik i nema drugih dućana. Takvi imaju svoje veletrgovce koji im prema brzini plaćanja daju robu koju hoće i takvi nemaju široki izbor.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,354
Vidim neki nisu još posijali kukuruz,,
a ja i drugi put, na istoj parceli,,, što sam vrijedan!!!:mur::mur::mur:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Danas oprskan balasco s adengom .
I leško krepane u pola posla ostala bez pritiska na kraju 200 litara pretači drugu špricu.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ajmo iskustva..lumax prije kise ili nakon kise kad je jos mokra zemlja???

Uvjek poslije kiše bilo koji zemljišni herbicid.Velika
količina kiše ispere stedstvo.To je moje iskustvo.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Meni se bolje pokazalo prije kiše.
Dode kiša i herbicid unese u zemlju.
 

Miky123

Član
Tu od
6 Sij 2015
Poruka
49
2yljvwz.jpg
[/IMG]
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Ajmo iskustva..lumax prije kise ili nakon kise kad je jos mokra zemlja???

Ja mislim da ovisi o tipu zemlje.

Ove godine sam prskao iza kiše dvije parcele. 2 dana nakon je opet pala kiša. Jedna parcela je čista, a druga nije.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
kupio sam jucer Talisman i Plamen...za prskanje,,rekao mi je u apoteci da barem 5h ne pada kisa kada pospricam,,,ima li neko iskustva sa njime
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Potpuno Iste aktivne tvari kao u Motivelu i Banvelu. Prska se kad su svi korovi iznikli a kukuruz u fazi od 3 do 5 listova.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh