• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima tko kakva iskustva s LG silaznim hibridima?
Bio sam na njihovom predavanju.
Sve kuce isticu samo prinos a lg kvalitetu, probavljivost, silaze.

I ja razmišljam o tim NUTRIGRAIN silažnim hibridima, trebalo bi probati pa vidjeti kak bude.
Imao sam prije 2 ili 3 god. pokus LG hibrida, ali za zrno, n omalo dalje je kolega imao te silažne hibride, mislim da su se zvali Jannet, Hellen, Shanon i još 2 ja mislim, bilo je ok u odnosu na KWS silažne hibride, velim, trebalo bi probati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,193
Mi ove godine idemo sa Pioneer, Bc572, 38W i to je to :). 572 budu velike vrećice povoljniji je ove godine i zaštićen je (čuvar sklopa), pioneer klasika 9903, 9911, silaža 0412 i 0725 i to je to :).
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Koja je cijena Bc 572 kod vas ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ross

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
23
270 bjelovar

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
 

miaz

Novi član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
20
Prošle godine za probu jedan hektar prodan u klipu vagano 16780kg rukom ruljen vlaga 18,8 prije kiša u 10mj. Ja zadovoljan. Mislim da je bio ZP427
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
pozdrav, kolko sam pročitao bc462 je od svih polutvrdunaca najslabiji s urodom, molim one koji siju takvu kategoriju kukuruza da napišu koji hibrid od drugih proizvođaća daje bolje rezultate i općenito koji hibrid bi bio najbolji za prodaju u zrnu na manje količine, recimo za kokoši i svinje. hvala
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
pozdrav, kolko sam pročitao bc462 je od svih polutvrdunaca najslabiji s urodom, molim one koji siju takvu kategoriju kukuruza da napišu koji hibrid od drugih proizvođaća daje bolje rezultate i općenito koji hibrid bi bio najbolji za prodaju u zrnu na manje količine, recimo za kokoši i svinje. hvala

Ak je za kokoši i svinje onda od BC-a 572, izgleda mi i Mejaš zanimljiv ali nije isproban, od KWS-a KRABAS, ali to su sve kvalitetni zubani jako lijepog zrna, od poljodara ZLATKO ili GRANOR (malo je bolji po prinosu i čvrstoći stabljike od ZLATKA). Ovi kvalitetni zubani su svi dobri i za žgace jer imaju caklavo zrno kak i polutvrdunci (ZLATKO,Bc462) a nemaju crvenkasto zrno tipa PAJDAŠ. Ima li tko da je samljeo PAJDAŠ-a za krupisu (žgance), iskustva??
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Baš suprotno... bile su starije od nje... zato je #cvrkutala#.
Kakvo je stanje na tržištu Dekalba, cijene ne padaju, za razliku od ostalih kuća, najskuplji su. Kako je kod vas?
 

Ross

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
23
730 kn 50000 zrna dkc5276,5222

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Hvala, jel su to cijene s PDV.jer .na njihovom sajtu to je cijena bez PDV.
 

Ross

Novi član
Tu od
6 Velj 2017
Poruka
23
To je cijena za gotovinu Herba Bjelovar

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ima tko kakva iskustva s LG silaznim hibridima?
Bio sam na njihovom predavanju.
Sve kuce isticu samo prinos a lg kvalitetu, probavljivost, silaze.

Imam ja. Probavljivost je vrlo revativan pojam koji utjece o puno toga,ali da je razlika kao sto oni kazu,bas i ne..imao sam LG 34.90 kukuruz dosta visok naraste, ali ne daje neki veliki klip.. Oklasak bijele boje koji se puno lakse razbija nego vecina pioneera.stabljika relativno tanka ali cvrsta, nije bilo problema s polijeganjem..
Imao sam ga 2 god i mislim da ga ove godine nebudem imao.. Ako ides na sto veci udio zrna u silazi to ti nije neki izbor,ili ga treba visoko kositi... 9911 mi se bolje pokazao..
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,890
Ima kakvog jos popusta na kolicinu. Pioneer ispada cca 420kn dok je kod nas 350kn.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh