• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
Pozdrav, imam jedno pitanje...... u četvrtak vele da će past kiša, a ja nisam još razbacao umjetno gnojivo bil to mogao sa rasipaćem soli? kukuruz je negdje 50-60 cm.
Nisam to nikad radio pa bi vas molio da mi velite, ako znate šta oko toga. Mješao bi 30% urea i 70% kana
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
Dal bi trebao stavit veću količinu gnojiva ili je dovoljna ona količina koju sam inaće trošio?
Pošto ovdje ide okolo a ne direkno k biljci
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako bacaš širom i još padne kiša korijen će lakše upiti gnojivo jer korijen razgranat po cijeloj površini. Navodno da jedna stabljika kukuruza ima ukupno oko 1km što većeg što manjeg korijenja.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
233
Molim preporuku cime folijarno prihraniti kukuruz?? Imam oko 1h sprican sa motivelom 6ID+motikan u 5 listu(0,7l/h) i kukuruz je u dosta losem stanju i jako sporo napreduje sto zbog nedostatka kise sto zbog motivela pa bih pokusao ga pokrenuti sa folijarnom prihranom.. slavol +urea?? Ili nesto drugo??
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Ak sad ideš sa folijarnom ga boš skuril. Pusti da padne kiša to mu treba.
Ak maš šanse ga iskultiviraj.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
ekipa jel bilo tuče kod koga danas? kod mene iza štale cca 1ha kukuruza ljepo oprala i nagnuo vjetar, 300m dalje samo kiša... za nepovjerovat al bolje da je tak
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
ekipa jel bilo tuče kod koga danas? kod mene iza štale cca 1ha kukuruza ljepo oprala i nagnuo vjetar, 300m dalje samo kiša... za nepovjerovat al bolje da je tak
Samo dobar pljusak kod mene
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
prosli tjedan sam se vozio od Venecije prema Parmi.
Strasni su im kukuruzi...vec su na 2m...topovi ih zalijevaju dan/noc,
a svaka stabljika ista-ista
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
prosli tjedan sam se vozio od Venecije prema Parmi.
Strasni su im kukuruzi...vec su na 2m...topovi ih zalijevaju dan/noc,
a svaka stabljika ista-ista
Prije 10 dana je bio preko 2 m,prekjucer metlica[emoji108]
e2bee208f940bf82b4aecdd5ee56bef9.jpg
ee52db47dac2bfbca59bacbf0ff9da5b.jpg


Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Moj je bio dobar sad ga tuca sredila nestovostalo da ga folijarno s urejom malo probam oporavitiurl=https://postimg.org/image/6xbqgsidz/]
DSC_0262.jpg
[/url]

Kak izgleda sada ta kukuruz ?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ako ovo na vrhu klipa smatraš metlicom, nije. To je svila koja ide do zametaka zrna, a metlica se pojavljuje na vrhu stabljike.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sjetva za 1 maj a kukuruz je Decalb iz grupe 400
263ee8d2bf83a59caa40c2a01777ebce.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh