• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma tuca na mob sam pa tesko pisati otislo sve od baste do komplet proizvodnje
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Moj je bio dobar sad ga tuca sredila nestovostalo da ga folijarno s urejom malo probam oporavitiurl=https://postimg.org/image/6xbqgsidz/]
DSC_0262.jpg
[/url]

Pričekati 7 dana da se vidi kaj je preživjelo i poslje kultivacija (ak se da)i prihrana al ne prek lista.

https://www.pioneer.com/web/site/croatia/information_and_results/hail_and_damage_on_corn/
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Skužio sam odmah ali mi je bilo fora. Taj kukuruz je pošteno uništen, ne bi rado bio na tvom mijestu.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Za taj stučeni kukuruz neki biostimulator kao što je Bioplex ili Delfan i malo uree 3 do 5% folijarno i to što prije. On ima 90% šansu da se izvuče. To je vjerojatno od one tuče u petak.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
U mom kraju tko je kasnije sijao, kukuruz se suši, vlage nema nista
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ja sam primjetio na nekoliko stabljika kao da izbija još jedna manja stabljika bočno iz zemlje. Šteta da nisam slikao.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Ta mala bočna je zaperak. Neki kukuruzi ga redovito imaju, a kod nekih je znak dobre gnojidbe.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vec bolje izgleda balasco, kod mene bude isto tih zaporki isto.
 

Alenn

Novi član
Tu od
25 Lip 2017
Poruka
1
Pozdrav nemogu baš da se snadjem na forumu a treba mi pomoć. Već sam jednom frcao žito i sve je spalilo ali je velika kiša pala i nanijela mi sjeme od čička sad je sva njiva pokrivena cickom žito mi ima 8 listova pa da li bi mogao pofrcat čime bojim se da neću žito spaliti jer je poveliko..Hvala unaprijed
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
prevod jel frcanje=spricanje i zito=kukuruz za one koji koji bi ti mogli pomoci oko frcanja za cicak?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Šima,

krasna kuruza. Jel to sijano prije 15.04.?
Moj BC306 je sijan početkom zadnjeg tjedna u travnju. Ima visinu blizu 2 m, ali još ne daje znakove početka cvatnje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Sjetva je bila 8.4. Nije ni ovaj baš previsok, ovaj na slici je oko 2m, a dalje mi je malo i niži. Sijan 4 dana nakon ovoga ali isto je u cvijetu. Jučer je kod nas palo 20-tak litara kiše, za sad ne mogu reći da kod nas kukuruzi trpe od suše, bilo je padalina. Iako je godina dobra za sada, ima kukuruza od kojih neće biti ništa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod mene su za sad kukuruzi obećavajući. Kiša je do sad uvijek taman pala neposredno prije nego bi postalo kritično. Samo, sačuvaj nas Bože bijelih kuglica. Do sad smo u dva navrata bili na samom rubu tuče, palo je, na sreću, tek nekoliko "bijelih lješnjaka".
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Dečki nemojte ih previše hvaliti. I kod mene su do prošle srijede izgledali lijepo, a za petnaestak minuta listovi isčijani na trake širine jedan centimetar. Sada se uspravio i lagano kreće dalje.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ne govorimo o prinosima, govorimo o trenutnom stanju, šta će sutra biti ili do kraja dana to nitko ne zna. Meni je prošle godine pola kukuruza stradalo i nije se oporavilo.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh