• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2017.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Mi smo 2015godine bacali vestak sa rasturivacom,al je kukuruz bio dosta manji,samo je malo pocrveneo ali posle prve kise se oporavio.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kupio komšo danas Laudis pa cemo probati izvuči kukuruz..
Da li ce uspjeti neznam jer kiše ni na vidiku !
Za adengo treba kiše
63bd8d216e711544b79ad1e15be8a73d.jpg
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
zeko, bit ce sto bude...
inace vam kukuruzi svima izgledaju ekstra, ima i u sinjskom polju nelosih, ali vasi su bolji i od nasih najboljih!
Iako imamo sunce, ima i padalina, nikako mi to ne uspjevamo imat kao vi...cak ni najbolji od nas, nisu dobri ko vi na sjeveru.
Sigurno ima razlike u tehnologiji i iskustvu, ali mislim da nase zemlje nisu najbolje,...
A najcudnije mi je od svega, sto bude cak i u prvoj fazi bolji i brzi...a u nas je kao toplije (iako su nase noci mozda cak hladnije od vasih)...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Kupio komšo danas Laudis pa cemo probati izvuči kukuruz..
Da li ce uspjeti neznam jer kiše ni na vidiku !
Za adengo treba kiše
Moje mišljenje: Ja taj kukuruz nebih još prskao s Laudisom, mali je i nikakav, čekao bih kad padne kiša, i da niknu svi korovi, jer ovako uništit češ ove iznikle, a budući je kukuruz mali nakon kiše buknut će ovi sjemeski koji čekaju u tlu vlagu, Bacit češ novce uzalud, Laudis može do 7 lista kukuruza, ujedno moja preporuka, pomješajte ga za Equipom u istom omjeru,
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Trebao bih prihaniti kukuruz preko lista, isao bih sa ureom. Sad me zanima koliko kila uree na koliko vode i koju povrsinu slobodno spricam, sprica mi trosi 350 litara vode na hektar
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Kukuruz trpi do 6% uree. Ti za početak stavi 4%. Znači na tu špricu za hekrar 14 kg uree.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo tablica za pojedine kulture kako se primjenjuje Urea folijarno. Za kukuruz do 6,4%. što zavisi od faze rasta kukuruza, čim je kukuruz veći ide veća doza. Za tebe max. 22 kg Ureje na špricu od 350 litara, s time da se ureja ne sipa direktno u špricu, već se prije sstavi otapat u vruću vodu, ili hladnu na suncu, uz povremeno mješanje. Kad se rastopi onda se sipa u špricu. Prskati ujutro ili predveče, nikako po jakom suncu. I na kraju, tvoja prskalica troši previše tekučine po hektaru, što se tiće prihrane, maks. je 250 litara na hektar. Ili povečaj brzinu, ili stavi manje dizne.
 

Prilozi

  • Tablica-primjene-UREE.png
    Tablica-primjene-UREE.png
    9.1 KB · Pregleda: 197

marinko96

Član
Tu od
29 Kol 2015
Poruka
70
Prije 8 dana sprico sam travu sa trawelom koliko bi bilo dobro pricekat sa prihranjivanjem da se trava nedigne od prihrane
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Palo malo kiše i kukuruz odmah krenio..
Ovo je prva kiša kod nas od 3 maja.
fa68feafafcf75ec36bd8185bf0efcb0.jpg
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kod mene ništa kiše.. Probao kultivirati, kultivator samo piše po zemlji, ne zatrpava uopće gnojivo i odustao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da nabacim i ja par slika kultivacije, počeli smo u ponedjeljak, napravimo oko 10-12 kj svaki dan od 12-18h, s tim da idemo večinom doma po gnoj pošto su parcele relativno blizu.
Samo laganini :)













 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Kultivirano u subotu sa 200kg Kana po jutru..
Njiva je 7 jutara
212734eb4103ade7f5f597e29c6dccfa.jpg
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako se kreče cijena starog kukuruza,imali bi preko 20t za prodaju?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh