• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Dali je tko kod nas izašao s cijenama za 2019.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
pozdrav,dali zna tko jel ima gdje nabaviti neki insekticid za tretiranje sjemena kukuruza protiv zicnjaka i ostalih kukaca
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Sjeme tretirano gauchom ti ne igra ulogu?
Mislim da ćeš se vise zezati s tretmanom nego da kupiš gotovo tretirano sjeme..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
Lani je dekalb bio tretiran force-om i njega nije ništa napadalo...ostala sredstva kao da nisu djelovala,barem u mojoj okolici u razgovoru sa ljudima...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Turki, to sam gledao po njihovoj preporuci i tak sam sijao, ali što se je u praksi najbolje pokazalo...iskustvo...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ja sam probao jedne godine 17, to je pregusto, a s obzirom da stavljam kukuruz pretežito na jače zemlje i dosta velika gnojidba, sijem sve na 19.
Probao sam i 21, ali 19 cm mi je nekako najbolje i držim se toga, sijem isključivo za proizvodnju zrna.

Ove godine standard kod mene 9911 i 0725, a isprobavam i nešto novije, 5830 od Dekalba.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Kakva su iskustva sa osjeckim hibridima iz fao grupe 300? Kakvi su sa otpustanjem vlage?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Imam ove godine cca 1.5- 2 ha zemlje na koju nemam sto sijati pa razmisljam o kukuruzu. Koja vrsta bi bila najbolja za zrno za prodati i kak se krecu cijene. I dal znate koga na području zagorja da otkupljuje kukuru a tim da si ga sam kombajnira i odvozi ?
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Pitanje... Naručio sam 9911 ali mi javlja iz poljoapoteke da imaju samo netretiranog i nudi mi PR37N01 tretirani u zamjenu. Da li se isplati zezati s tretiranjem 9911 ili da uzmem ovaj PR tretirani? Sijem prvi put pioneer za berbu u zrnu pa nemam bas iskustva s tim hibridima...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,856
N01 je jedan od najboljih pioneerovih hibrida..nije loša zamjena..
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,646
Imam ove godine cca 1.5- 2 ha zemlje na koju nemam sto sijati pa razmisljam o kukuruzu. Koja vrsta bi bila najbolja za zrno za prodati i kak se krecu cijene. I dal znate koga na području zagorja da otkupljuje kukuru a tim da si ga sam kombajnira i odvozi ?
Po meni najlakše buš prodal od BC-a 572, a kaj se tiče cijene ak buš prodaval ujesen (cca 60-70 lipa) ili na proljeće(ja ju prodam po 1.4-1.5kn) vidi si računicu. S tim da ja berem u klipu i do proljeća je u kuružnjaku.
 
Na vrh