• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
9903 je isto odličan..prije 2 godine uz 350kg/ha 3x15 i 350kg/ha uree i 350kg/ha kana u kultivaciji dao 11500kg zrna uz 16% vlage..ako me sjećanje dobro služi..
S bc572 nisam imao ni 9t/ha uz 25% vlagu.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Koji hibrid od pioneera ima najviše vrijednosti hranjivih tvari za perad? Jel ima netko kakvu tablicu.
Za bc hibride sam našao skriptu ali za pioneer nigdje.
Kod mene je dosta loša zemlja, ima i gline na nekim dijelovima pa me zanima što sijete vi koji ste na brežuljcima i koji imate mješovitu zemlju.
 

Valca

Novi član
Tu od
11 Sij 2019
Poruka
1
Nismo još prodali niti ovaj , tako da treba smanjiti površine pod kukuruzom
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Kolko je pajdaš? Ja sam lani uzeo u Gudovcu bio je 275 kn vreca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
350 s mesurolom, a obični isto 275. Zanimljivo je to da je sjeme jeftinije u dućanu u koji idem nego direktno u Bc maloprodaji. Tak da si usporedite cijene prije nego uzimate.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja cekam Gudovec za BC, lani je je u poljoapotekama bio 280 kn tretirani ali lanjsko sjeme. Nije stvar tolko u 10-20 kn razlike ali sjeme koje sam uzeo na sajmu bilo je ovogodišnje(govorim za 2018) i bilo je kalibrirano. Velika razlika u sijanju jer sam do lani sijao sa mehanickom sijacicom.
Puno bolje nego recimo KWS di su zrna bila svakakva...
Ove godine sijam s pneumatskom BC i pioneer pa budemo vidjeli...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Imam nešto sjemenskog pajdaša prošlogodišnjeg tretiranog mesurolom pa me zanima ako netko zna kolika je njegova valjanost?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako ga čuvaš na suhom, ove godine nemaš straha. Ja također imam lanjsko sjeme pajdaša. Kak bum ove godine sijal samo toliko kuruze koliko mi treba umjesto kolja za visoki bažulj, ostalo bu mi sjemena i za iduću godinu. Nokad nisam bacil sjeme koje mi je ostalo i uvijek je to sjeme bilo dobro.
Jedino nisam siguran koliko dugo je zaštita mesurolom aktivna.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Oprezno s starim sjemenom koje tretirano..s običnim nema problema..Moj savjet stavi 20 zrna na klijanje u toplo pa češ vidjeti klijavost da ne siješ bez veze,ak je jako slaba klijavost. a to zna biti na tretiranom sjemenu od prethodne godine.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bhorv,
hvala na informaciji. Do prošle godine nisam koristil sjeme tretirano mesurolom.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Ja imam iskustva sa starim sjemenom tretiranim mesurolom. Od nekih 20 000 zrna izniklo je maksimalno 20
biljčica . Nevjerojatno kak dobro napravi ono kaj ne treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh