• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Bila je dobra godina za kukuruz , kako je nikakvo prolječe bilo hladno i mokro , kukuruz je bio top.
Ostvario sam prosječni prinos od 14t/ha sa prosječnom vlagom od 21% .
Hibridi KWS Kapitolis, Konfites i Korvinus.
Pa evo koja slikica. FB_IMG_1570473863655.jpg

22758

22760
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
Jesu čemu te humel prikolice gibnjeve ima

Ja sam prezadvoljan , vozio od repice do kukuruza sve, bez ihvih problema ili kakvih nedostataka.
Ove godine budem složio trokute napred i nazad i povišenja stranica da mi vozi više.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Prije par godina dok sam kupovao prikolicu trokuti i cerada su bili ukljuceni u cijenu.
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Hvala :)
Još imam nekih 10 hektara i još koja usluga ako uleti i gotovo..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Imam kolegi nekih 5 jutara ali posto sam kombajn spremio na zimski san pricekat ce jos mjesec dva. Tako da cu vjerovatno zadnji na forumu, a i sire zavrsit.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Čestitke na prinovi ali zmaj je opasan za brdske terene,kočnice nikakve,varijator zna proklizati nizbrdo,mjenjači također slabi za velike uzbrdice a o bočnoj stabilnosti da ne pričam,inače u ravnici jako dobar za kukuruze,čisto i brzo rade.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Zekson svaka čast...samo nek ide.
P.s.jel to zemlja u stubici blizu toplica Jezerčica?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kod mene krenulo..
 

Prilozi

  • 20200111_100018.jpg
    20200111_100018.jpg
    208 KB · Pregleda: 52

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
@jd4755 Hvala
Ovaj zmaj iima kočnice dobre još uvjek
Varijaror nizbrdo isto drži jedino mi je problem malo kad idem uzbrdo onda je spor dosta al ide u prvoj i varijator otpušten..
Mjenač zasad isto dobar
A u stabilnost sam se uvjeril tj nestabilnost jučer me otklizalo nekih 10 metara u jarak na svu sreću stal je na vrjeme .
Jer je odozgo otpustilo a unutra jos uvjek smrznuto..
Iwanho hvala nadam se da bude služio 😃
Charlip hvala 😁
Da to je tabla odmah kraj terme jezercica 5.5 ha u komadu
Znaš za tu zemlju ?
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Znam kad sam ju ja čistio i malčirao sa šmarskim malčerom prije nekih 5,6 godina😅...ima neke betonske šahteve na svakih cca 100 metara
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Ahaa znači ti si čistio pričao mi je gazda Boris Žukina kome sam bral da ste ju čistili šumarskim malčerom ..
Je svakih 100 metara ima šahte betonske ...
i još dan danas rastu agacije na njivi jer na proljeće dok sam mu sijal isto su bile agacije i sad do berbe su narasle po 3,4 metra iz kuruze...:)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A ja sam mislil da ti to za sebe radiš a ne za velikog gazdu Borisa.
Dva šahta sam zdrobio a na trećem se raspao kardan i tu je bio kraj jer ih je bilo nemoguće vidjeti,a onda sam skužio u kojem nizu idu,
al posle se nismo više vračali tu.

Kakvi su prinosi na tim zemljama,radili smo i onu tabli nasuprot inine benzinske,mislim da je od Perfe?
Al ako agacija raste onda je bome lijepo to pripremil🙈
 

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
499
Uslužno sam ja to njemu radil i sjetvu i berbu kuruze ..
Ajojj muka je onda bila ..
Je idu uz potok dolje u nizu šahti i dva su gore utz prugu..

pa tu na toj zemlji je pijesak i šljunak neka mješavina svega prinos dosta dobar bio je Kws posijan na 20 cm razmaka i 500 kg na ha petanistice u sijači i urea razbacana prije..
prinos ti je bil oko 8 tona po ha suhog zrna
solidan prinos..
i divljač je štete napravila..
one table su sad kod privatnika mislim da niskogradnja Hren to radi ..
ha oral je na proljeće i rotiral al je agacija brža od kuruze haha 😂
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Agaciju je teško suzbiti bez totalnog herbicida, a ako je ima u blizini, nemoguća misija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh