• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Prvo sam pomislil da je vinkl, ali se dio pod zemljom ne vidi. Ak je flah na kant obrnut, nemre rezati, samo namulji zemlju na drač.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na vinklu da, ali ne znam kakva je svrha brušenja ovak okrenutog flaha.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Budem ti poslikao,ali to je komad lima,2 ili 3 mm,ali je neki čvrsti.a pri dnu sam ga malo nakovao tako da radi kao lemeš na plugu
Da je samo ravan flah nema šanse da ga uguraš u zemlju
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Taj odgovor čekamo od početka. Nije flah, nego ipak ima "nož"
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bane, hvala. :ppozdrav:
Dakle ipak mu je prvenstvena funkcija nagrtanje zemlje,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Je, tak su, nekad prije, dva slijepa bokca prosili na Bistrici. Pita jeda drugoga, kaj misli jel buju danas kaj dobili. Bumo vidli, je odgovoril drugi. A prvi odvrati, ak bumo vidli, onda ne bumo niš dobili.
Toliko o našoj dragoj izreki: "bumo vidli". ;)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
To sam sklepao, za nekih sat vremena,a prvotna namjena nije bila tome nego za zatrpavanje kanala nakon sadnje krumpira,samo zamjenim,ovu desnu stavim nalijevo i obrnuto,i dobijem stroj za pokrivanje krumpira
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Da li je netko probao veći kukuruz pošpricat sa herbicidom u trake samo između kukuruza,ali na način da recimo sa leđnom špricom pošpricaš samo nisko po zemlji,da li mu to šteti?
Znači kad kukuruz bude otprilike od 60 cm na više.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ovisi koji korov, za širokolisne može Bentazon u bilo kojoj fazi kukuruza.
Za ono kaj znam Laudis ima dužu primjenu a suzbija skoro sve. Bitna je i veličina korova!
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
U takav sam išel s mtk i frezom. Ako je na obje strane mjesta za okretanje, ide bez problema.
Bane lijepo si napravil ovaj višenamjenski plužić-kultivator. (y)
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
markach
Više dolazi ovaj uskolisni kao na jednoj gornjoj slici,širokolisnog nema nijednog,ali izbacuje ovaj uskolisni,čini mi se kad špricam protiv korova kao da ovaj uskolisni nije još sav niknuo,nego da kreće kasnije,pa mi naknadno izabcuje uskolisni,nije ništa strašno,ali pitam za slučaj jače zakorovljenosti?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh