• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Pa kolko toga trebam za el. pastir, jer za sad su mi kritične tri parcele.
Kod nas još na sreću i nije tolika najezda, to je tek počelo prije dvije godine, tako da još repelenti za sad dosta dobro djeluju, barem su lani tko je postavio
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kod mene u blizini u jednom selu svi ograđuju kuruzu sa pastirom i i jednim redom žice. Valjda se i svinje navikle. Ja sam godinama bio protivnik stavljanja pastira i ganjao se sa lovačkim društvom na svakakve načine. Sad sam od toga odustao i pomalo stavljam pastira gdje treba. Ove godine budem probao staviti jedan red žice pa budemo vidjeli šta bude od toga. Ako naleti krmača ili krdo ne pomaže ni živa struja. Doživio sam prije par godina da sam gledao kad se pokraj čuvara igraju i jedan drugog guraju na žicu dok ne probiju.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Kod nas se kukuruz ograđuje električnim pastorom ( sa više od 5J energije ) odmah nakon sjetve, i budu ograđeni do branja(siliranja) . A ograđujemo i žita ( zob,pšenicu,tritikal..).
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,995
Nisu to neke velike količine za slavoniju,ali tu ga ima ok 1 hektar,s tim da je u sredini cesta,pa moram posebno ogradit,svaku njivu za sebe,a u okolici 10 tak km nema nitko posijan kukuruz
Prije desetak godina su mi divlje svinje u dvije noći kompletno sravnile sa zemljom,iz 1 hektara sam iznio dvije kariole(tačke)kukuruza,i nakon toga svake godine na miru spavam,osim ovih gladnih šojki
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam jucer na cca dva hektara u dvije parcele postavio repelente. Sad cu malo pratit jel bude kakve efikasnosti, jer u blizini ima dosta kukuruza, a nitko jos nije nista postavio. Postavljao sam kolcice na cca svakih 10-12 metara, na to gore pamucne krpice i na njih plasticne tanjure, pa sve zajedno zasarafljeno s knauf sarafom u kolac.
 

Prilozi

  • 20200727_181944.jpg
    20200727_181944.jpg
    71 KB · Pregleda: 48

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ja do sad nikad problema sa svinjama.

P9911 lijepo napreduje na ovoj parceli, na drugoj me sram poslikat, bilo bi najbolje da svinje dođu i potamane sve, barem ne bih razmišljao dal da ga idem ili ne idem brati.
 

Prilozi

  • 20200728_091357.jpg
    20200728_091357.jpg
    69.2 KB · Pregleda: 36

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mislim da je do zemlje.
Na toj parceli imam još posijan i BC572 i također je jako loš, još lošiji nego P9911.
Zemlja inače nije moja i ove godine sam ju sasvim slučajno uzeo u obradu. Đubriva sam bacio i više nego dosta, prihrana je išla preko lista i svejedno nikako naprijed.
Uglavnom ako bude na njoj 40% prihoda bit će dobro.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,663
Ja imam jednu zemlju di je jedan kraj sipka zemlja, a drugi kraj je tvrdi. Orano je u proljeće, nemam sliku sad, ali pretpostavljate kakvo je stanje na kojem kraju zemlje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mane,
ako je misliš i dalje obrađivati, trebalo bu pod hitno napraviti analizu zemlje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ma neću ju više obrađivat, nije mi baš ni blizu. Ove god. je tako ispalo, kažem nije uopće bilo u planu.
Još dok sam ju orao u proljeće nekako mi se nije sviđala, imao sam neki osjećaj da neće ispast dobro.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
S bc nikad neznaš što bude.
Ove godine smo kemijali pa kupili na drugom mjestu sjeme skuplje i bolje je.
Zna biti staro sjeme i ne valja ne raste uopće.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ma za BC se ne čudim, vrećica od 25000 Pioneera mi nije bila dosta pa sam zato uzeo 10000 BC-a.
Čudim se da je Pioneer tako podbacio
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Kasno si sijao ja sam među prvima pa se mučio dok se nije digao.
A ovi poslije mene još je neki od 1 metra i loš.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Dva dana je kasnije ta parcela posijana od ove na slici. Isti dan sam sijao nekakvu domaću sortu kupljenu ovak doma, znači nije sjemenska i ta kukuruza je puuuuno bolja od ove.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh