• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
To je povoljna cijena meni kao kupcu s obzirom na cijenu kod nas...jos ako krenes autoputom prema moru A1 i mozes povesti 300 - 400 kg sjeti me se....
Meni divlje svinje nedaju vise sijati kukuruz...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Nekad se iz Podravine puno vozilo kukuruza na more, a sad i to ide sve manje.
Ja sav kukuruz rjesavam na veliko, krunimo po 10 t po danu i to vozim tu lokalnom otkupljivacu koji to dalje izvozi izvan Hrv.

Za na malo vise nemam vremena, a i nema se ko sa vrecama boriti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Malo je kunu za sav taj posao oko klipa.. Dosta izruliš na dan, dobro je to. Koliko t ukupno zrna spremite kad preracunas?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
A jbg, kad nedaju vise.
Spremim do 70 t zrna.
Al to jos moram po tudim kosevima i dvoristima spremati, a to ne volim.
Htio bi da mogu kod sebe, u vlastitom dvoristu spremiti klipa za 100 t suhog zrna.

Budem pomalo bral u klipu dok god budem stizal.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Meni kolege iz čazme kad krenu na teren na jug povezu, 300-400 kg, 1m - 130kn,meni odgovara cijena plus što vidim da blago bolje jede taj tek okrunjeni nego iz sušara, još kad kad je trevilo da je bio nekakav kako oni kažu tvrdunac,e to je blago jelo ludo.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,171
Onda @Ivan KC morat ces jednom makar za forumase napravit akciju pa se mozda i oko prevoza smetnemo a tebe rjesimo zrna...🍺🍺🍺🍻🍻🍻
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ja na malo riješavam vreću po 75 kn. Čak većinom imam i dostavu u toj cijeni. Ak je veća količina spustim nešto.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Proda se lako pa niko ne spušta ako ima kvalitetan kukuruz.
Ako je iz sušare to je jeftinije.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kod nas toga nema, znaci to bi bilo 1.5 ili 1.6 kn kg.
Tak smo prodavali pred 10, 15 god dok je jos poljoprivreda isla.
A i ja necu s vrecama imati posla, ovako punim prikolice i samo kipam.
Da nesto ne ostane od tog kukuruza nebi se s tim ni natezao.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ja tog nemam puno, u zrnu riješim kakvih 3 tone i to je to, tako da tih 60-tak vreća nekako progutam. Prošle godine sam u klipu prodao 12 kubika i to je još najlakše.
Ove godine vjerojatno će bit male količine za prodat jer je tuča imala berbu nažalost. Već sam imao dogovorenih 12 kubika u klipu koje sam otkazao. Vidjet ću kad poberem kolko će toga biti pa ću vjerojatno samo u zrnu nešto prodat.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Uf, ne znam.
Bilo je tu nekog govora o tome, ne sjećam se više.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Iz jednog kubika klipa izade 400 kg suhog zrna.

I ja prodam u jesen po dvije tri prikolice klipa, to je oko 18 kubika, a ovo drugo sve spremamo u koseve i gdje god mozemo.
Prosle god sam moral jos 4 jutra iskombajnirati i odmah prodati jer nisam imal kud pospremiti.
E to mi je najgore, em je jako jeftina onda, em jos moram platiti kombajn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mane,
mislil sam da kod prodaje u klipu kalkuliraš koliko bu zrnja iz toga. 😉
Postoji li neka cijena po kubiku kad se prodaje-kupuje u klipu?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ja sam kubik riješaval između 350 i 400 kn. Sam berem tako da tu nemam neki prevelik trošak. Je da je zarada manja al je i puno manje posla i nemam onda brige sa skladištenjem.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se postavim u kožu kupca, nije prejeftino (kupac uvijek hoće jeftinije proći). S gledišta prodavača 350 je možda malo, ali 400 mi se čini ok za takav način prodaje.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh