• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2020

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Tu bi to sve bilo, samo bi bila zrelija vjerovatno... Ona je niknula i jednostavno tako stala i nikud, čovjek njivu pored sijao isti dan, njegova normalno napredovala a moja stajala
Nakon kultivacije isto jedno vrijeme ništa i onda samo podivljala.
Ja to krivim to što je rađena zelena gnojidba gorušicom, a nije zaorano ništa uree, možda griješim, ne znam.
E na temi pod Zelena gnojidba, 90% komentara je u smislu, sve super , sve pet, odlično itd.....Međutim , kada se desi niz nesretnih i loših podudarnosti može se desiti da da ta Zelena gnojidba bude kontra produktivna, jer kada dođu nepovoljni agrotehnički uvjeti jednostavno nemožeš odraditi postupak do kraja onako kako treba.....To sam i sam pisao iz vlastitog iskustva u Zelenoj gnojidbi.......Svi pričaju kako je to super, korisno ,dobro, pa neka struka napiše i uz koje to sve agrotehničke , meteorološke uvjete bude dobro....Lp
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
može se desiti da da ta Zelena gnojidba bude kontra produktivna
Ja ne znam je li radi toga ili ne, ove godine sam posijao oko 12kj što rauole što gorušice, ali će se zaoravati Urea.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
dosta kukuruza je kunjalo koji su bili špricani sa lumaxom,
Nebih se složio. "kunjale" su određene sorte zbog nestabilnog vremena i strukture tla. Zbog Lumaxa nkako, koristim ga godinama..počeo je podbacivati s uskolisnim korovima, zadnje 2 godine, zbog obilnih padavina u vrijeme njegove aktivacije u tlu. Ove godine probao sam i Adengo..godinama nisam imao mračnjaka,gdje sam koristio Lumax,kao ni ove godine,a gdje je bio Adengo..katastrofa..mračnjak promjera stabljike i 5 cm.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ja bolju stvar od adenga nisam nikad imao. Uvijek ciljam špricanje prije kiše,ima se dosta vremena jer ide do 5 listova i odlično odradi
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Problem sa herbicidima je u tome što ih se svakih par godina treba mijenjati da korovi ne postanu rezistentni.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Problem sa herbicidima je u tome što ih se svakih par godina treba mijenjati da korovi ne postanu rezistentni.
.... i biti u plodoredu.

U svijetu je velik problem rezistetnost pesticida a malo pomalo i kod nas.
A nije samo to, izbjegavati generike pa će biti bolje😉
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
Ovršen kukuruz, 16.2% vlaga.
Koliki rizik je ostaviti na tavanu? Trošio bi se cijelu godinu, debljina sloja bi bila otprilike 40 cm.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ja ću spremiti 17% u sloj od oko 85cm. Koliko sam se raspitivao nije toliko problem sa vlagom, kukuruz kvari visoka temperatura, a ako dođe do pojave žiška on mu drastično diže temperaturu. Zato treba dobra zsštita, kod mene ide K-Obiol EC 25. Pokazao se odličan, kod punca je u slojevima bilo kukuruza starog 3 godine bez žiška. Znam to jer smo našli pajdaša na dnu, a njega nisam toliko dugo sijao. Ove su tablice bile prije par stranica objavljene, ali evo ti opet.
 

Prilozi

  • unnamed.png
    unnamed.png
    15.3 KB · Pregleda: 34
  • 1600946568347.png
    1600946568347.png
    28.9 KB · Pregleda: 36

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Malo za razonodu
Nabavio sam dva klipa crvenog. Mislim ga nagodinu posijati da ga razmnožim. Jel ima kakvih savjeta za njega? Čini mi se dosta rana sorta s obzirom da sam dobio te klipove puno prije nego je moj bio suh. Jel ima netko u srijemu ili blizini da bi bio voljan prodati ili pokloniti još koji takav ne-hibrid? Vidim da ih ima raznih...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Dobro neko sredstvo, otrovno i nakon nekoliko godina. I onda se mi koji nešto hranimo i prodajemo kao domaće i zdravo time kao ponosimo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Ovršen kukuruz, 16.2% vlaga.
Koliki rizik je ostaviti na tavanu? Trošio bi se cijelu godinu, debljina sloja bi bila otprilike 40 cm.
Ako se ispod ne griju prostorije, ili ne drzi stoka onda bez problema.
 

gradskikauboj

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
166
Pobrao i ja svog, ima ga ko u priči
 

Prilozi

  • IMG_20201024_085703.jpg
    IMG_20201024_085703.jpg
    23.8 KB · Pregleda: 36
  • IMG_20201024_083924.jpg
    IMG_20201024_083924.jpg
    44.9 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20201024_083937.jpg
    IMG_20201024_083937.jpg
    29 KB · Pregleda: 35

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,687
Lako vama mnogima. Kod mene i dvoredni ručni berač propada u zemlju do gležanja!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh