• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Na beracu su novi gumeni valjci, a i uglavnom berem nocu i jako rano ujutro.
Naravno da istrpavamo na elevator, ali na ovaj drveni kos ga nije moguce postaviti jer nema mjesta.

Kupljenec, lako za raketu, al cure su domace, pa im je to u prirodi posla, hah.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Najbolje je ovak postarinski, meni je baš lepo bilo kad smo doma i čistili kuruzu.
Ili ti ga čehatva. Do jutra se nekad čehalo, kak su to lepa vremena bila, ljudi su imali cajta za sve, a ne ko danas.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,023
Najbolje je ovak postarinski, meni je baš lepo bilo kad smo doma i čistili kuruzu.
Ili ti ga čehatva. Do jutra se nekad čehalo, kak su to lepa vremena bila, ljudi su imali cajta za sve, a ne ko danas.
A i natalitet je onda bil veći. Ljudi su i za to imali cajta, a ručno trebljenje je za to bilo idealno:love:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Najbolje je ovak postarinski, meni je baš lepo bilo kad smo doma i čistili kuruzu.
Ili ti ga čehatva. Do jutra se nekad čehalo, kak su to lepa vremena bila, ljudi su imali cajta za sve, a ne ko danas.
Zato jer su penezi više vredili.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Moji su jučer krenuli, cca 1.30ha skinuli za probu, 18t pri 23% vlage, slike nemam nažalost, ja sam samo otpeljao.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Vaga ne laže, eh jedino površina je cca pošto nije cijela parcela, kažu moji preko 2 rali je, 2.5 nije.
I da je 2.5kj i dalje je super prinos.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
@Ivan KC Za klip samo kiperice i iza šuber. Za ovako čist kukuruz kao kod tebe 3 koša idu za 20-30min to ide kao ludo. Mi kipamo na mali elevator-perušač i veliki elevator nosi u kuruzanu. Dok je čisto kipa se na veliki elevator direkt.
 

Prilozi

  • IMG_20211005_122208.jpg
    IMG_20211005_122208.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 45

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,735
Tak sam i ja počeo od lani. Odma iz prikolice u elevator, pored elevatora dvojica da očiste ako koji klip treba i gotovo. Ivane, na elevator staviš lijevak iz kojeg curi kuruza u kukuružnjak, tak da ti elevator može stajati usporedno sa kukuružnjakom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Tak i mi radimo, odmah iz prikolice na elevator. Jedan ili dvojica stoje uz traku i pripaze da koji neočišćeni klip ne ode unutra.
Prije se to lagano ručno bacalo al danas više nema tko.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kod mene vecinom troje ljudi istrpava.
Dok se odmece od bocne stranice da se moze otvoriti, ja uzmem one vile za kukuruz i polako naguravam na elevator, a dvije zene stoje uz njega i pomalo vuku rukama i ociste koju komusinu ako je ima.
Npr. ova moja Tehnostrojka i Krügerica imaju zajedno 10 kubika i to mi istrpamo za 2 h uz jednu dobru stanku izmedu dvije prikolice.
Jbg, nemam prikolice koje kipaju na iza, a ne volim posudivati od nikog.

A meni inace najveci problem predstavlja ono zapunjavanje koseva, dok moram s krampom vuci ili nabacivati s rukama u svaki cosak ili pod klobuke.

Ma vec pomalo i ja gledam kombajne na oglasima, velika je to muka dok se posprema puno klipa, pa bi mozda presel na zrno.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam nakon tri odlucio pospremit jedan kuruznjak klipa, koji mi nije obucen u rabic za zrno. Nisam 5 lopataca bacio- odmah je starom perusac prste primio... Sreca pa.su stare gume i remeni pa nije iscupao...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh