• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Jel kod tebe išta kiše palo u zadnje vrijeme?
Ja uopće ne razmišljam o sjetvi, jučer je bio pljusak popodne samo takav, voda je stajala na polju.
Temperatura preko dana jedva da prijeđe 10C°, danas je bilo nešto toplije i to prognoziraju do vikenda tako.
Drugi tjedan po prognozi opet kiša najavljena.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Kod nas danas drugi dan bez kiše, fino prosušilo odozgora, jos samo negdje u depresijama crno. Plan bio sa rotodrljačom, ali mjenjam za drljaću, sutra krećemo, umjetno, priprema, sjetva. Do utorka imamo vremena, 50 kj maznemo pa nek pada dalje...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kakve će biti, neki dan mraz bio...

Jučer napokon malo zatoplilo, danas isto javljaju toplije...

Na današnji dan je 12 dana u zemlji, tek je krenio izbijati obadvije klice, a ne da nikne.
Bolje da mi je sjeme stojalo u vreći...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Tu na zapadu isto katastrofa, još je zemlja tamne boje u depresijama, u glini se nebude kozna do kad moglo pripremat, sjetvospremač diže grude a rotobrani se ljepi na valjak,
tlo je hladno, a u utorak opet kiša.
Lani 27.04 su se već vidili redovi kukuruza.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Kod mene u ned i pon 25 litara palo. Jucer nastavio sjetvu, danas nadam se i zavrsetak.
 

Prilozi

  • IMG_20210421_151401_2.jpg
    IMG_20210421_151401_2.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 28

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kakve će biti, neki dan mraz bio...

Jučer napokon malo zatoplilo, danas isto javljaju toplije...

Na današnji dan je 12 dana u zemlji, tek je krenio izbijati obadvije klice, a ne da nikne.
Bolje da mi je sjeme stojalo u vreći...
Baš tako, bolje da je stajalo u vrećici.
Ako i nije blato zemlja je hladna, dok ona ne zagrije nema sjetve.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kod nas u selu i okolici danas opasno svi startaju sa pripremom i sjetvom.
Sad treba zapeti par dana i mislim da do utorka bude vecina posijana, a dalje onda opet javljaju kisu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod nas je najavljena kiša ili pljuskovi za kasno popodne. Sad je još sunčano, ali je premokro za traktorom na njivu. Uz to je prehladna zemlja. Ako danas nebu puno padalo, možda bu u subotu zadovoljavajuće, a u protivnom se čeka povoljnije vrijeme. Za nas hobiste bu dobro, kad bu se moglo. Tko ima više, kakvo je vrijeme, treba loviti svaki povoljni sat.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Danas je lijep dan rekli su neko naoblačenje kasnije, nadam se da nebude previše , ja imam plan sutra pripremiti zemlju i u subotu zasijati možda sve ako uspijem, nemam puno svega 2 hektara ali je razbacano na više mjesta...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Posijalo se nekih 9 jutara, ma gazi naravno, nema od toga kruha, nije mi po volji al stari navalio čisto da se dovrši za nekih jutro možda, da ne idemo na taj kraj više sutra.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh