• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,277
Bro, ne utrkujem se ja s tobom...baci ti i 500k zrna.

Zasto sve mora biti natjecanje i oblika ja sam bolje i vise, nego susjed...umjesto da uzivas u tome da imas s kim razmjeniti par rijeci I da ima ljudi koji se time jos bavi...

Evo priznajem ti bolji si...naam se da si bacil I vise gnoja I da imas bolju zemlju i rod... ;)

Ja ovo radim iz hobija... umjesto pecanja riba i spavanja ...
EEEEjj ja neznam kako si ti skonto taj moj post,,
Ama đe sa kim da se ja natječem,,,ama na forumu u ratarstvu 90 posto forumaša ima kojim ja nemogu papuče okrenuti,,,
Ja sam stari zajebant,,, stavio sam 200 000 zrna,,, a to ga je osam vrećica,, po 25000 zrna,,
znači nekih 2,5 hektara
i đe da se ja tu natječem nedo mi bog,,
A za natjecanje,, kad budete pravili turnir u ispijanju piva,,, obavezno zovite me...:ppozdrav:

Kada spricate Adengom, koliko stavljate po ha, kako pise il vise od 0.44l/ha...

da li spricati sad prije kisa il poslije?
Barem ja,, na hektar ide pola litra ADENGA,,,
na četvrtom peru,, pred večer,, a radio sam uvijek kad nema prilike kiši,,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Barem ja,, na hektar ide pola litra ADENGA,,,
na četvrtom peru,, pred večer,, a radio sam uvijek kad nema prilike kiši,,
Kaj nema adengo višekratnu aktivaciju, svaki put kad padne kiša?
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Nije ni mokra a baš ni hladna, temperatura zemlje je trenutno minimalna za klijanje. Od 9C pa do 10C je,ovisno o lokaciji polja. Pa nije na odmet staviti mikro gnojivo. Tko nema puno za sijati,bolja mu je opcija čekati. Sto bi rekao jedan amer koji drži svjetski rekord, nema goreg stresa za kukuruz nego kada mu je prvi gutljaj hladne vode.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Gledaj to tak, ak u 8 mjesecu zasuši i sprži kukuruz poznat če se svaki tjedan kaj je prije sijano.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Što vrijedi ta ranija sjetva, kad je moj evo danas 17 dana u zemlji, a tek krenio izbijati?

Išao sam uslužno sijati nešto i ostalo sjemena malo i otišao sam kod sebe i provukao još 4 reda, znači 13 dana kasnije, pa ćemo baš vidjeti koliko će biti razlika u nicanju i daljnjem porastu.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
623
Ako u 8 mj zaprži, neće se vidjeti razlike oni koji su sijani 1.4 i 1.5 jer skoro da kukuruz nije mrdnuo. Imao sam i sam primjer toga, tj samo se nauživaš straha jel bude strunuo, jel ga budu žicnjaci pojeli i sve gluposti ti onda padaju na pamet. Mislim da više ne možemo gledati na datume,jer svaka godina je specifična. Ja sam prošli tjedan posijao 20ha ovaj 5 i još je ostalo 15ha ovaj tjedan i ostatak krajem 5 mjeseca po ljulju...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na kojoj dubini i u koje doba dana? Kod mene su jutarnje u 7:00 na 5 cm do jučer bile ispod 9°C. No prirodni pokazatelj sjetve u mom kraju (početak listanja bukvi u podnožju obližnje gore) nagovješta sjetvu čim prestane ovo turobno vrijeme sa slabom kišicom. Prošle godine je bila između 15. i 20. travnja. Uobičajeno sijemo u Jurjevskom tjednu (oko 23. travnja), ali nikad do sada prije 15. travnja.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
U nedjelju je na radiju stručnjak iz BC instituta rekao kada se kukuruz sije pri nižim temperaturama i vlazi treba do 21 dan da nikne. Sa današnjim velikim strojevima jako puno se napravi za jedan dan. Netko je tu napisao da će biti jako zadovoljan ako nikne 80%. Kasnija sjetva isto ima manji urod a brže niče i opet se čovjek nađe na istom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,694
Ne znam kako je bilo kod drugih ali kod mene je ovakva situacija bila i 2019. Bilo je mokro i zadnji kukuruz sam sijao 23.5.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam 2012.g. sijao 14.06. kad sam skinuo stočni grašak za sjenažu. Možda su klipovi bili malo veći, ali je zato sklop bio ne mogu reći 100%, već se moglo na prste prebrojati koliko je biljaka falilo. Tako da mislim da nije bilo puno manje u prinosu.
Lani sam tri parcele sijao 16.05. i bio je isti prinos kao i na ostalima koje su sijane oko 20.04.
Sve zavisi kakva će dalje biti godina, nema tu pravila
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Zanima me koja je prednost sjetve u mokru i hladnu zemlju u kojoj će zrno provesti desetak dana?
Prednosti nema apsolutno nikakve samo nedostaci. @Marko355 je to lijepo objasnil. 17 dana ona tek sad pika van...mislim da više ništa ne treba govoriti.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Sve ovisi suši u 7-8 mjesecu ako je bude bit ce sve slabo ako je ne bude bit ce svega.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh