• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Lako moguće, mada mislim da ovi kaj voze iz mog kraja u Dalmaciju,nama ne budu nudi više od 2 kn. Bum probal saznati.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Ima li tko iskustva sa pioneer 9978? Ono kaj sam ja narucil nema, pa su mi to ponudili.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja bome ne čekam ništa... Prošle godine čekao pa pojeo gov*o, kiše ni za lijek pa sijao 05.05, pa taj bez kiše nicao postepeno, ne možeš oprskat kako treba, pola ga fali itd...

Idem ciljano sa ranim hibridima i hvatam suhu robu, pitaj isusa kolika će biti cijena sušenja, tako da ja sam danas već u ataru. 😊😊

IMG_20220328_173058_edit_593314657394882.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,692
Moj susjed je prodao 30t po 2.6.
Ali po meni su to cjene za extra profit, jer prosle godine nisu cjene repromatrijala bile toliko visoke. I sad ce biti apsurd... ove godine visoke cjene reopromatrijala... a rat ce prestati, plin i nafta ce se vratiti u neku normalu i u sljedeceoj sezoni ce biti 1.5. A realno ispod 2, 2.2 ne bi trebao biti
Zeznuo bi se.
Ja sam rjesio svu kuruzu od 2 do 2.60..kupio gnoj, gorivo,sjeme, amortizacija, djelove koje moram zamjeniti...
Skoro da sam na 0.
Traktori iz garaze izasli nisu jos.
Cjena 2.60 je ok ali je i ulog prevelik.
U subotu dao samo za
20 vreca kana 4200 kn.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nisi okasnio, i ja sam sve zbombao u 2 dana sada hahaha Mada ove godine imam i manje proljetne sjetve, tek kakvih 20ak ha. Sutra još imam nekih 7ha, pa suncokret brzinski spremiti i posijati jer ga imam samo 5ha i to je to, onda sam free lancer 😂😂
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
Rana sjetva, mač s dvije oštrice. Čovjek koji drži svjetski rekord u proizvodnji kukuruza je rekao da nema goreg(za visoki prinos) od prvog hladnog gutljaja vode kod kukuruza.
Ja sam par godina eksperimentirao s ranom sjetvom i kod mene se to nije pokazalo dobro. Rekord je 26 dana da izađe a prinos nije bio ništa bolji od onog u redovnoj sjetvi. Možda bi na lakšem zemljištu bilo drugačije. Treba probati i uvjeriti se što funkcionira a što ne.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Naravno, nije idealno, ali kažem rani hibridi i rana sjetva zbog sušenja. je*eš tonu kukuruza više, ako ću morati platiti 3 puta više od te 1 tone sušenje. Prošle godine sam sijao kukuruz iste sorte na istoj njivi, ali razlika 15 dana zbog nedostatka gnojiva i kiše, i onaj kasniji je stigao ovog ranijeg bez problema.

Nadalje, također se nadam da će cvatnja izbjeći jako visoke temperature.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
Onda bolje otići na gusti sklop fao 200 (85+T/zrna po ha) I redovna sjetva. Kod mene u pokusima je fao 200 bio 1T "lošiji" od fao 400 a mogao se je 3 tjedna ranije kombajnirati.
Sto se tiče visokih temperature i cvatnje, tu treba birati hibride kojima ne smetaju toliko visoke temperature.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Upravo tako, BC 323 mi se dosta dobar pokazao prošlih godina, FAO 330, nešto lakši od Pioneera, ali zato uvijek suh, 17cm razmak iliti 84.000/ha. Zatim P9415, FAO 350, njega sijem na 18cm i to je nekih 79.000/ha. i P9911, FAO 450 na 19cm ili 75.000/ha jer Pioneer ima taj stay green effect koji drži stabljiku zelenom, a zrno bi trebalo biti suho, ali u praksi to baš i nije tako.

Manje više svi hibridi solidno podnose vrućine, ali ne ove naše, prošle godine žetva pšenice na laganih 39°C. Ali kraća vegetacija znači i moguće izbjegavanje toplotnog šoka u cvatnji.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh