• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Podatak da veća količina sjemena dolazi iz Ukrajine i Rusije je izložen od strane vodećih predstavnika poljoprivrednika na hrvatskom radiju prošlu nedjelju. Rečeno je da sve glavne sjemenarske kuće uključujući hrvatske koriste Ukrajinu i Rusiju za proizvodnju sjemenskog kukuruza. Rečeno je da se u Hrvatskoj sjemenski kukuruz uzgaja na 1000 hektara a potrebno je 10 tisuća hektara. I ako vlada sada ne reagira sljedeće godine neće biti sjemenskog kukuruza. Sa ovim upozorenjem su upoznate sve nadležne institucije.

Da li se uzgaja u Srbiji, Madžarskoj, Rumunjskoj, Bugarskoj, Britaniji ne znam, ono što ja znam a temeljem izjave onih koji to prate je da fali 9 tisuća hektara za hrvatske potrebe jer zbog rata u Ukrajini i sankcija Rusiji sjemenskog kukuruza neće biti osim ako država ne reagira.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel kupio netko u Prvči Pioneer? Pošiljke im katastrofa dolaze, zanima me jel i kod vas tako?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Više manje svi Pioneeri su isporučeni trgovcima, osim ako nije drugačije ugovoreno...
Po kojoj si cijeni dobio?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Po staroj prošlogodišnjoj, možda nešto sitno skuplje, uplaćeno u 12.om mj. On dolazi, ali hibrid po hibrid, navodno zbog logistike. Većina je doma uglavnom..
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Ja sam uzeo 9911 i 9903, dok je tata bio rekao mu je da je kakti bilo ali se nije sjetio, nije imao broj, tako nešto. Uglavnom budem se koji dan uputio tamo pa ću vidjet šta je. Da nebi naglo zatoplilo a sjemena nema 😆
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Gledam malo cijene kukuruza na njuškalu. Vidim sve su 2.40, 2.50, 2.70 … Jel se to stvarno tak prodaje ili je to samo za oglas? Ja sam sad zadnja dva tjedna podigel sa 1,90 na 2,20 i naravno odma prigovori…
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Cijena je 2,50 kn ali veliki otkupljivači baš i ne žele kupovati po toj cijeni koliko čujem… Prodao sam čovjeku 10 t po istoj cijeni po kojoj prodajem i vreće i nije bilo nikakvih prigovora. A ekipa dolazi subotom u 8 navečer ili nedjeljom po 50 kila pa prigovaraju… A dok je bila suha kukukuruza po 95 lipa niko nije rekel da je jeftina i da mi da 10 lipa više…
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Trebao bi 4 vrece pioneera p0023, od 25000 zrna, zna netko di ima?

Ovaj moj ima samo 9145....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Kod nas u dućanu 3.6 kn/kg.
Kome trebaju veće količine taj je u banani.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Moj susjed je prodao 30t po 2.6.
Ali po meni su to cjene za extra profit, jer prosle godine nisu cjene repromatrijala bile toliko visoke. I sad ce biti apsurd... ove godine visoke cjene reopromatrijala... a rat ce prestati, plin i nafta ce se vratiti u neku normalu i u sljedeceoj sezoni ce biti 1.5. A realno ispod 2, 2.2 ne bi trebao biti
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Ako Ukrajina ne posije cijene budu astronomske… Sad se još more nabaviti kukuruza po 2 kn ali to su male količine, tonu-dvije kaj netko ima viška u kukuružnjaku. Kod velikih otkupljivača ide za 2,40-2,50
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,268
Uopce se ne brinem da ne bude posijala. Biti ce kuruze, plina,nafte, svega. Samo ce Rusi tu popusti najvise. Najvise ce dobiti kinezi....
USD je i tak pokupovao vise manje sve ruske firme... europljane boli k...za ukrajnu...po pitanju poljoprivrede...europa ima i previse.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,548
Ne vjerujem da sjetva bude baš 100% obavljena ko inaće. EU ima dovoljno, eventualno suncokretovo ulje…
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Sad je cijena kukuruza 2.50kn sta mislite jel ce cijena jos rasti ili bolje se pozurit s prodajom, naravno znam ovisi o stanju u Ukrajini, a kako se cini tako skoro nece doci do prestanka rata...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Jučer,u Varaždinu na sajmu bila 2,8 kn. I to kaj je bilo male količine
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,256
U jbt pa pošto će biti u Dalmaciji, kad je govorio za transport skupo plus sama nabavna cijena kukuruza, bojim se da će ići na 350kn/100kg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh