• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Zorka Nutriboost NP 10-45 plus cink sam platio 400kn vreću od 25kg toliko ga i ide po hektaru, e sad kakve če koristi biti znat ću na jesen jer prvi put budem koristio mikrogranule ali vjerujem i nadam se da ču barem vratiti uloženo, meni je bitno samo da mi nicanje i početni razvoj prođe što bolje jer su mi zemlje malo "kiselije" pa je blokiran fosfor.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Zorka Nutriboost NP 10-45 plus cink sam platio 400kn vreću od 25kg toliko ga i ide po hektaru, e sad kakve če koristi biti znat ću na jesen jer prvi put budem koristio mikrogranule ali vjerujem i nadam se da ču barem vratiti uloženo, meni je bitno samo da mi nicanje i početni razvoj prođe što bolje jer su mi zemlje malo "kiselije" pa je blokiran fosfor.
Negdje sam pročitao da je dao oko 1t/ha više gdje su korištene mikrogranule, ali to je bila reklama. Zanima me iskustvo iz prve ruke. Dali se isplati uzeti sijačicu sa tim ili ne.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Da bi dalo 1T/ha više, zemljište bi moralo biti u velikoj banani. Ja 4 godine koristim mikrogranule i vidi se na boljem ranom porastu, nema ljubičastih biljaka, bolje razvijen korijen i nešto je manja vlaga u jesen. A sada koliko poveća prinos to je teško reći, ali realno oko nekih 500kg/ha.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
649
Ja sam jesenos dok sam kupovao sijačicu isključivo tražio sa kutijama za mikrogranule znog gnojiva a i danas sutra zbog insekticida jer standardno tretirano sjeme protiv žičnjaka sa forceom kod nas ne daje neke rezultate još se dade nabaviti ponešto za tretiranje kod kuče ali pitanje do kad.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Negdje sam pročitao da je dao oko 1t/ha više gdje su korištene mikrogranule, ali to je bila reklama. Zanima me iskustvo iz prve ruke. Dali se isplati uzeti sijačicu sa tim ili ne.

Radim s njim i sličnim već jako dugo (bilo je zapisa na forumu)
Sve ti je onako kak je Brad1 rekao...
Ti sam trebaš znati jel ti to treba ili ne treba! Ako imaš kiselo tlo- treba, ako ideš na visoke prinose -onda da, jer iz ovog dobivas neke mikroelemente ....
Ako je sve napravljeno kak treba opravdava ulog.
Ah sad cijena, prošle godine moglo se dobit za 275 sad je 400 a može i za manje.!
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Moje iskustvo s mikrogranulama kao starter i čak kao osnovna gnojidba je nula bodova, nikakve razlike u teškoj hladnoj zemlji.
Doza po uputi i do duplo za probu.

Isti rezultat ima i bratić u lucerni.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,372
Ovo je zanimljivo za lucernu, jer su meni nudili nekakve mikrogranule za ovih 1,2 ha što sam sijao, odustao sam i bacio mislim sasvim dovoljno ovog klasičnog umjetnog gnojiva.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Ne može zamijeniti startnu gnojidbu u većini slučajeva a o osnovnoj nikako.
Namjenjeno je za to kaj je je, i kao takvo treba koristiti.
Jedan primjerak na slici kako je dok ne krene curit po sjemenu...
 

Prilozi

  • IMG_20200602_120524.jpg
    IMG_20200602_120524.jpg
    69.5 KB · Pregleda: 113

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ovo je preklopljeno prilikom prskanja kod okretanja nije do djubreta
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Ako je od prskanja, kako da je 4 reda ok pa opet 4 reda nisu ok I tako dalje na slici???
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A kako je ispadalo seme a djubrivo nije,cim se okrene tocak I djubrivo pocne da ispada
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
I ja mislim, ili nešto treće ali mikro nije sigurno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Ovo sa slike je do gnojiva. ili previše(solni stres) ili premalo. Jer se vidi da je na početku tj kretanja u novi red. Izlaz 4 reda je dobar, a ulaz lošiji. I tako opet.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Evo još slika....

Zanimljive su teorije.......zemlja je lošije kvalitete ....a pošto sam sijačicu spuštal u hodu jednostavno nije taj metar stiglo gnojivo do tla ...ni npk ni mikro.
Napravit ću test ove godine na istoj parceli bez mikro koji red pa da se vidi razlika.
 

Prilozi

  • IMG_20200602_120425.jpg
    IMG_20200602_120425.jpg
    91.8 KB · Pregleda: 73
  • IMG_20200602_120504.jpg
    IMG_20200602_120504.jpg
    59.7 KB · Pregleda: 73
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo još slika....

Zanimljive su teorije.......zemlja je lošije kvalitete ....a pošto sam sijačicu spuštal u hodu jednostavno nije taj metar stiglo gnojivo do tla ...ni npk ni mikro.
Napravit ću test ove godine na istoj parceli bez mikro koji red pa da se vidi razlika.
Je*em ga ja ako je tolika razlika između kukirice zbog gnojiva i mikrogranula, nasadit će AB nazad kutije i sve dodatke 🤔

Ajd baš napravi pokus, strašno me zanima. Znam da je startna gnojidba korisna, ali da baš toliku razliku napravi, doduše ako je zemlja jalova, onda ovo dođe k'o budali šamar pa i ne čudi, ali...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Ima netko iskustva o kultivaciji kukuruza sa Petrokemijas-om??
Ja sam lani kultivirao petrokemijasom,iako je bila extremna godina,nebi ništa bolje sa kanom prošao.
Bilo negdje na netu pokus sa kanom i petrokemijasom,razlika stotinjak kg veći prinos u korist kana...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh