• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
316
Jel će radit štetu na kukuruzu, bilo ih je na svakoj površini koju sam sijao
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Prije 2 godine sam i ja imao situaciju sa buhačima i pipama... Kad je bio kukuruz 3 pera otprilike vidio sam pojedenih listova dosta, nisam to nikad prije vidio pa sam bio malo lud nisam znao šta je pošto kod nas nije bila nikad navala tolika, čak su me i u poljoapoteci čudno gledali, kakva pipa u kuruzima, valjda je pipa u repici 😆.
Prošle godine posijem, i krenuli su napadat čim je niknulo, odma išlo prsknje tako da sam ih otreso, al kao što kažete đaba prskanje kad komšije ne prskaju, kao ne smeta to šta malo pojede ti si lud šta bacaš novce na kemiju. Vidićemo ove godine šta će bit al mislim da će biti veselo opet.

Ako krenu jesti listove prskaj nemoj čekat... Ne mislim tu i tamo ako je koji list načet, nego ako vidiš od oka da ih ima dosta, ne znam koliki je točno kritičan broj po biljci/metru kvadratnom kad treba prskat. Evo jedne pipe..
 

Prilozi

  • CAM00269.jpg
    CAM00269.jpg
    71.6 KB · Pregleda: 30
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Jel će radit štetu na kukuruzu, bilo ih je na svakoj površini koju sam sijao
Nebi trebao jer je to "dobra" buba, od trčaka samo Crni žitarac, Zabrus pravi ptete ali najviše u pšenici i ječmu za vrijeme mliječne i voštane zriobe.

zabrus-tenebrioides-c230c2a3-a8bb-44ed-8661-b35cb2a22a6-resize-750.jpeg
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Pardon... Mislio sam da pita za buhače.
Buhači su bili na prošloj stranici, ali nije loše čuti/vidjeti da se dešavalo. Koliko sam ja uspio skupiti info, nitko nikada kukuruz nije prskao u zadnjih 40 godina ka ovamo insekticidom.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
79
Znam, zato je svima čudno što mi pojedini špricamo. Meni su rekli da je to zbog sovica, al znam da one pregrizu stabljiku pri zemlji i samo ih nađeš porušene. Iskreno za buhača nisam ni znao dok niie krenuo mene zaj***.
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
Dali je dobro špricati Lumaxom nakon nicanja vidim da piše da može do 3 lista i ide ga tad manje?
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
919
Zanima me kako se kreću cijene sjemenskog kukuruza. Ako netko zna. Hvala.
 

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
135
Kod mene stanje sa kukuruzom, danas sam kupio Adengo i sačekao bi još dan dva kišu pa prskati... Kolikom dozom i količinom vode bi bilo najidealnije da idem na 0.7ha
 

Prilozi

  • IMG_20220503_194631.jpg
    IMG_20220503_194631.jpg
    174.9 KB · Pregleda: 37
  • IMG_20220503_194607.jpg
    IMG_20220503_194607.jpg
    73.2 KB · Pregleda: 37
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh