• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Do hibrida je.. Sa ukupnim N sam oko 150kg/ha ako baš računamo.. Ali bez analize se ništa ne zna zbog zaliha u tlu. 9903 i 9911 nikad nisu proklijali, pa i 0725 sam brao jedne godine.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Meni je zadnji proklijao K64 stari pioneer hibrid na slabom ph zemljištu uz veliko dozu stajskog i naravno bilo i minerale..
Do ove god sam redovno išao u proljetnom dijelu sa 230kg N/ha (onaj dio 60kg koji koristim za razgradnju ne uzimam u obzir) i ni na jednom hibridu ništa. K sam isto držao na 180 kao i P 120kg/ha.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Haha nema🤣, većinu sijem unutar fao300
23% jesenski prosjek vlage.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Do ove god sam redovno išao u proljetnom dijelu sa 230kg N/ha (onaj dio 60kg koji koristim za razgradnju ne uzimam u obzir)
To je 500 kila urea predsjetveno? 😲
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
172
Ove godine budes smanjil, pa budes odma iz prve ruke znal dal bude kaj drasticno smanjeni prinos ili je ostalo dosta iz proslih godina
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
614
Bok, sa čime planirate prskati lumax, adengo ili nešto drugo? Jel ima nešto novije i bolje od lumaxa i adenga a da bi možda i sirak zaustavilo
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
73
Lumax, po potrebi korekcija. Prošle godine sam išao Lumaxom prije nicanja i korekcija je bila na jednom komadu gdje imam slaka dosta, ostalo je bilo čisto.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
614
Jel netko koristio monsoon active, slično kao i adengo ali ubija i sirak, prska se od drugog do osmog lista
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
614
Sviđa mi se što može ići split aplikacija pa bi probao pola doze u trećem listu a pola doze negdje u petom listu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,171
Jel netko koristio monsoon active, slično kao i adengo ali ubija i sirak, prska se od drugog do osmog lista

Ja jedne godine u korekciji, navečer prskao prije noći u prepručenoj dozi, raskalio mi je sav kukuruz. Prskano sa 6 listova. Spalio je travu, ali je kukuruz dobio. Tako da oprezno s njim. Vidio sam još u jednoj grupi da je uništio kukuruz.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
U Srbiji je najveći KWS doradni centar u ovom dijelu europe te koliko znam na naše tržište svi KWS-i dolaze odande.

Koja je cijena Tonale-a??
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Jel netko planira probati tonale herbicid
Ja ga planiram kupiti, al još uvijek ne znam gdje.. niti jedna poljoapoteka nema... zvao sam ih 7 i niko ni ne zna za taj herbicid.. 3 godine koristim adengo pa bih promijenio sad
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh