• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ako uspes da popijes 10 lit u cugu otrovaces se isto kao sa onih 2
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
675
Površina biljke je primjer 1cm2 i ako ti imaš koncentriraniji sredstvo 2,5x onda će past 2,5x sredstva više na tu biljku(nećeš ju okupiti da dio otopine spane s nje) a ostalo na tlo i prije će sredstvo djelovati. Jedno je L/ha a drugo koncentracija otopine. Zašto se u SAD glifosat preporučuje u koncentracijama a L/ha??
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A dali je isto ako sa 100 lit iste koncetracije isprskas 1 ha i 2 ha
 

Tomtom

Novi član
Tu od
30 Kol 2021
Poruka
1
Pratio sam neki dan kotacijske cijene za urod 2022. i čini se da ce cijene ostati na razini 2021. i/ili biti veće..

Za kukuruz je trenutno 1.5kn
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,151
Najjači su mi oni koji kažu ne dam kukuruz ispod 2 kn a kada ga pitaš koliko je prodao u mjesec dana on kaže 200 kg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Kod nas ide po 2 kn bez ikakvih problema i pregovora, čak su ljudi i svoje vreće nosili. Ja sam u par dana riješio sve šta je bilo planirano, ostalo je još nešto za njih par koji uzimaju na mjesečnoj bazi po vreću do dvije i naravno nama ostavljena količina za ovu godinu.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
631
Šta planirate sa gnojidbom?? Ja imam nešto stanjaka, al ga nisam uspio staviti pod brazdu, pa ne znam kako bi bilo da ga pred sjetvu razbacam i prođem sa rotodrljačom. tj da pripremim za sjetvu odmah.
Te bi bacio nešto pilećega u peletima i minimalno 15-15-15 u sjetvi te kasnije folijarna prihrana. Inače smo prskali sa adengom al sad bi mi već bila 4 godina za redom pa imam plan mjenjati, uzeo bi Tonale( ne znam dal ima ko kakvih iskustava s njim) a imam i par većih parcela koje mi nude pa bi i to uzeo..
 

Tomy211

Član
Tu od
31 Pro 2012
Poruka
35
Koji kukuruz posijati na mjestima gdje ima puno divljih svinja? Koliko sam čuo najviše vole tvrdunac znači koji je najgori da im se ga baš neče ako ima uopšte.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
77
Šta mislite o Zorka Šabac gnojivu, milsio sam ove godine uzet 8-15-15 njihov, jeftiniji je od 3x15 kutinske... Jel valja čemu to, inače nikako nisam koristio njihov gnoj
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,148
Najbolje da posiješ tvrdunac i sačekaš ih sa puškom,bolje nego da doma hraniš svinje :hahah:
Puno brže dođeš do gotovog proizvoda
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
631
Koji kukuruz posijati na mjestima gdje ima puno divljih svinja? Koliko sam čuo najviše vole tvrdunac znači koji je najgori da im se ga baš neče ako ima uopšte.
Ja imam falimiju u Daruvaru, tamo imaju problema sa svinjama... oni siju samo BC 408B jer na nju ne idu, da ima neki miris koji svinjama ne odgovara..(Tako su mi rekli, a u praksi nisam tolko upoznat)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh