• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Navodno su novi na tržištu i pokušavaju se probiti, pa nekako si mislim da bi trebali nešto dobro ponuditi ako žele imati kupaca.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Jedno brzinski...miješa li ko u laudis nešto poput motivela...ubi mi kukuruz koštane i pirika
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Koji je sastav tog herbicida..nemamo ovdje taj naziv...zar motivela nije za uskolisne
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
Motivell, Talisman, Nic i svi ti ostali jeftinjaci vrijede tocno onoliko koliko kostaju, znaci nista.
Sirak i piriku dobro skidaju Equip ili Monsoon, ali oni i kostaju dobro, litra je oko 40 e, a idu 2 l na hektar.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
262
Možda sam na krivom forumu ali imam problem sa vranom u kukuruzu, isčupa biljku i pojede zrno, ide po redu i buši rupe. Kasno sijano prije 11 dana zbog poplave a prije par dana bile 2 oluje sa jakom bujicom koja je skinula dio zemlje sa sjemena i sad je sjeme dosta plitko. Kukuruz sad ima 2-3 lista, neki tek niče. Ima li lijeka za vranu, osim duplenke ali su pod zaštitom. To smo tako rješavali u moje vrijeme.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,295
Možda ih još više navučem?
Ja sam dobio savjet namociti u naftu stari kukuruz i razbacat po zemlji...ja sam ga jos dodatno napacao u otrov za stakore...sve je bilo dobro dok nije 3 dana pala kisa...onda su pojele prvo svu razbacanu kuruzu a nakon toga pocele i sijanu...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,962
Mi ju namočimo u antifrizu i razbacamo po zemlji. Isto pomaže na većini.. Al kad padne kiša, ne pomaže ni mesarol, i njega ispere
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,536
Motivell, Talisman, Nic i svi ti ostali jeftinjaci vrijede tocno onoliko koliko kostaju, znaci nista.
Sirak i piriku dobro skidaju Equip ili Monsoon, ali oni i kostaju dobro, litra je oko 40 e, a idu 2 l na hektar.
Ispod su slike od pirike i sirka špricanog prije cca 2 tjedna Nicogan 1l/ha + Calaris 1,5 l/ha. Dok sam šprical nisu se vidjeli redovi kukuruze (kasnil sam zbog kiše). Litra Nicogana je 15€. Polja ove godine prvi put radim i jako su “prljava”. Ti vjerojatno imaš problem s rezistencijom korova, rizomskim sirkom ili je neki problem u aplikaciji. Na zadnjoj slici bude trebala korekcija zbog naknadnog ponika korova, al ništ strašno.
IMG_3309.jpeg IMG_3308.jpeg
IMG_3310.jpeg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh