• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,722
I kojim sredstvom špricaš jer se i meni pojavio taj problem na parceli među kućama.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
269
Kako su se pokazali kemijski repelenti protiv svinja i da li ih je netko koristio?
Repelenti su beskorisni, ne reagiraju svinje na njih, nabavi mali radio ili mp3 player i neka galami i okolo na špagu komade spužvi ili mekane tkanine koja upija i omekšivačem koji najjače miriše pošpricaj okolo svakih par dana, možeš ga malo i sa vodom razrijediti, 1:1 ili malo više. Kod svinje glavni osjet je njuh, sluh manje a vid je jako loš.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,733
Ja miksam,svaki par dana repelent pa onda između omekšivač. Radio je mom susjedu prasac rastavil na proste faktore a jednom kolegi ga je odnesel par kilometara dalje u polje. Sve to slabo pomaže jer se brzo naviknu na sve mirise,a pogotovo ak njima kukuruz paše.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
269
Ja miksam,svaki par dana repelent pa onda između omekšivač. Radio je mom susjedu prasac rastavil na proste faktore a jednom kolegi ga je odnesel par kilometara dalje u polje. Sve to slabo pomaže jer se brzo naviknu na sve mirise,a pogotovo ak njima kukuruz paše.
Možda prasac na 2 noge, napraviš postolje sa krovićem za radio i kolac zabiješ 1,5 m visok i na njega postolje sa radiom. Bolji je mp3 plajer sa SD karticom, snimiš sa Youtuba psa, vuka, pucanje, ekslozije i galamu, svađu, on to vrti cijelu noć, preko dana staviš ga na punjač ko mobitel.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,733
Možda prasac na 2 noge, napraviš postolje sa krovićem za radio i kolac zabiješ 1,5 m visok i na njega postolje sa radiom. Bolji je mp3 plajer sa SD karticom, snimiš sa Youtuba psa, vuka, pucanje, ekslozije i galamu, svađu, on to vrti cijelu noć, preko dana staviš ga na punjač ko mobitel.
Jedino ak si je taj na 2 pripasal papke.
Radio pomaže isto kak i žica i sve ostalo, Imaš tu primjer @MilanZetor. Maloprije pričam sa jednim lovcem, neku večer riješil dva komada na jednom kraju parcele a ekipa uredno radi dar mar na drugom kraju bez obzira na pucnjavu. Da stavljali su ljudi i one topove za rastjerivanje ptica, prvu večer nema ništa drugu top puca a ovi tamane.U polju 2-3km zračne linije od mene ima vukova a i divljih svinja kolko hočeš.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,733
I kojim sredstvom špricaš jer se i meni pojavio taj problem na parceli među kućama.
Evo upravo stigel iz kukuraza i kak sam već napisal moreš ti špricat s čim hoćeš ak njima paše ode ona.Susjednu nisu ni taknuli a kod mene na mjestima možeš se s traktorom okrenut. Badava i repelent i omekšivač i smrdljiva odjeća....
 

Prilozi

  • IMG20230820181507.jpg
    IMG20230820181507.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 37

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
269
Ak ništa ne staviš kriviš sam sebe, ovako sam napravil:ppozdrav: kaj se more, a Bože moj, i svinje su božja stvorenja i moraju jesti!
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
269
Ak ti rodi ovo ne moraš se bojati noćnih psjetitelja!
 

Prilozi

  • IMG_20230823_124246.jpg
    IMG_20230823_124246.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20230823_124322.jpg
    IMG_20230823_124322.jpg
    30.4 KB · Pregleda: 56
  • IMG_20230823_124407.jpg
    IMG_20230823_124407.jpg
    43.4 KB · Pregleda: 56

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,414
Naime, ovo je jestiva gljiva, jako cijenjena u Meksiku gdje je poznata kao huitlacoche ili meksički tartuf. Danas se navodno pokušava i više uzgajati (namjernom zarazom polja kukuruza) i popularizirati u Sjevernoj Americi. Bere se dok je još nezrela i sočna, jer kada sazre bude suha i puna crnih spora.


U Meksiku je ovo prava poslastica
Kako piše foodrepublic, u Meksiku ju možete kupiti u većini specijaliziranih trgovina hranom, a dolazi smrznuta, u staklenkama ili konzervama. Konzumira se svježa ili kuhana, u brojnim jelima koja ju sadrže u svojim receptima za pripremu. Tako se od nje mogu praviti razni umaci, juhe, tortilje, salate i slično.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,752
To sam baš naletil na neki dokumentarac di pokušavaju zaraziti polje kuruze s tom "bolesti"
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh