• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
260
Oh.pa to je poprilicno vise neg mi svi ostali,koja je tajna? 🤣
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Nemoj biti kak neki motoristi..Nije problem brzo voziti..nego brzo stati.. ..nije problem..preteško..već zaustaviti tu kompoziciju..Mada koliko vidim kod Tebe sve novo i ispravno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Gledam po oglasniku, ljudi cijene uvrećan kukuruz u prosjeku po 30 centi/kg. A na veliko je 14-15 centi/kg. To mi se čini velika razlika i baš me zanima jel mogu kaj tak prodati.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Ma salim se, ali spominju se neke kompozicije od desetak tona pa se zgrazaju. Kad je sve ispravno nebitno novo-staro neovisno o terenu ako traktor izvuce uzbrdo mora i spustit.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
853
Ja sam u zetvi pocetkom 10. mj vecinu predao u silos po 127e/t vlaga 17%.
Nekih 10 t sam spremio doma s 16% vlage i do sad sam prodao skoro sve po 220 e/t. Kukuruz potpuno zdrav. Nisam placao susenje pa mi se cini da je i ova cijena ok. Samo mi je zao da nisam ostavio bar jos 10 t.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ja sam jučer narudžil 160 litri za kokoši. Većinu bum zašrotal, a malo ostaje u zrnju. Hranimo 16 kokoši. Do kad bi to trebalo zdurati? Jel im 4 litre dnevno, premalo, preveč ili taman? Pojedeju sve i još dobiju oko 2 litre zmiksanih buč koje pajceki nisu stigli pojesti.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Koliko sam čitao literaturu. Kažu 130g po kokoši kompleksne hrane. Znači mješavine. 16 kokoši = oko 2 kg.

Koliko litara je 2 kg kukuruza
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
1/0,75...0,8= 1,25...1,2

Znači, oko 2,5 litre.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Znači ako ne dodaje ništa u kukuruz to je negdje to... Pojedu 3 i kusur kile kukuruza, malo razbacaju okolo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Znači 2,5 - 2,8 lit bi im trebalo biti dovoljno. Dobiju ujutro 1,5 lit šrota i tak predvečer, a u podne oko šrot pomiješan sa zrnjem (oko 1 lit.)
Kokoši su crvene krupne (9), žuta sitna nesilica (1), neke crne koje imaju i noge crne (2) i 4 kom grahica. Jedna crna je jako teška, ostale, osim male žute, imaju neku normalnu težinu. Crvene su ovogodišnje i čak su malo teže od starih grahica. U kuruzni šrot im dodam 10% koncentrata Vitalka. Jedno vrijeme sam im dodaval 20% pa smo jajca dijelili.

@zoran89,
ti si vjerojatno dal normativ za nesilice. Može li se primijeniti i na kokoši kpje sam opisal?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Evo našao sam gdje sam to pročitao



Ali to se više manje primjenjuje na sve kokoši. Gledao sam kod amera. Oni kažu 100-150g dnevno po kokoši
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Zorane, najljepše zahvaljujem. :ppozdrav:
Izgleda da bum moral ženu nagovoriti da čim prije pokolje 6 starijih, a mladima malo pojačati dodatak prehrani i opet imati jaja koliko nam treba.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Sam po malem prijatel da ne požališ.
Prije čagljevih aktivnosti imeli smo 10 kokoši i 11 jajci na dan, sad imamo 15 kokoši i 2-3 jajca, razmisli prije "akcije"
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ovo tvoje iskustvo pelja na: čim više kokoši, manje jajec. :ROFLMAO:

Znam da nije tak. Si uspel dokučiti razlog?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh