• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
Na 100 l vode , 5 kg UREe je cca. 5 %......ovak računaju neuki..i to nije ispravna računica
Pošto je % N u UREi 46% N onda ispada da na 100 l vode , 5 kg UREe iznosi 2,3 kg N ili 2,3 % N.
Znači ako hočeš 5% N u 100 l vode onda moraš odvagati 11 kg UREe, tako da budeš imao cca. 5 kg N u 100 l vode. I onda bi to bilo 5% N.
Na 90 l vode za 5% N moraš staviti 9,9 kg UREe.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,310
Pojavili se leptirići moljca na lanjski kukuruz, može li se nečim pošpricati?
Ima ga još oko 100kg.

1000026210.jpg
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
901
Samo je problem što svi špricaju sa 5kg uree na 100 litara vode. Ako ima netko da radi po pravilu (Na 90 l vode za 5% N moraš staviti 9,9 kg UREe), neka se javi jer očito se svi boje prskati sa tom količinom. Tako da i ja u tom smislu čekam da čujem iskustvo. Mnogi su govorili o 5% kao o svetoj vodici ali pravih 5% (90 l vode-9,9 kg UREe) polako ide u termin teška vodica koja bi nešto mogla i djelovati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,227
Daj slike od vunenih ili prasećih beba
Nema toga kod mene, samo perutnina.
Ali niko gladan nije otišel, neko možda je, ali vele ponuđen ko počaščen pa ja koristim poslovicu i nudim samo jednom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh