• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

Rasa91

Novi član
Tu od
3 Svi 2020
Poruka
8
Koji hibrid od kwsa, pioneera i dekalba preporučujete za sijanje na pjeskovitijem tlu?
Ja bih preporucio DKC 4943, ili Pioneer 0216 ako ga ima i dalje kod vas u HR. Kod mene u banatu je bas dosta peskovito, blizu je Deliblatska pescara, i ova dva hibrida su se najbolje pokazala.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
970
Kolege u fazi sam nabavke sjemena
Odlučio sam se na pionir 9911
Sad mi nude neki sa Zaprasivacem protiv crva fazana ptica
Dali je tko koristio takav
Vrijedi li to uzimati
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
vrijedi, ali ja sam ga dodatno tretirao protiv vrana jer sam imao loših iskustava...ovo protiv crva ti je bitno ako ide kukuruz na oranu livadu (ja sam imao takvu parcelu prošle godine)...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Od Dekalba, koji je u svojstvu polutvrdunca kod njega?
Probao bih ove godine nešto njega posijati.
 

angelo

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
10
Kupljen dkc 4391, os Drava, bc 344 i još ću nešto od rwa uzet , gnojidba 125 kana 125 15 15 15 po rali, adengo 2.8 deci po rali.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Ja sam Adengom jako zadovoljan..s obzirom da se drzim nekog plodoreda i vecinom nemam kukuruz na istim parcelama necu nista mijenjati za sad. Uvijek pricekam da kukuruz nikne i onda spricam. Idem sa 0.4l na hektar i ispadne dobro.
@angelo nije malo puno 2.8 deci na ral? Spricas odmah poslije sjetve?
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Jel imas problema sa strnim zito poslije Adenga? Meni su rekli da se zito jako slabo busa ako se sije na kukuruziste spricano Adengom. Ja mislim da cu ostati vjeran Laudisu
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
nisam primjetio da bi imao problema... sijao sam tritikal poslije kukuruza dobio sam preko 2 kg/čhv...to ti je 5,5t/ha...dosta njih je pisalo da žito zna biti žuto poslije adenga ali ja do sad nisam to primjetio...
 

angelo

Novi član
Tu od
7 Sij 2024
Poruka
10
Ja sam Adengom jako zadovoljan..s obzirom da se drzim nekog plodoreda i vecinom nemam kukuruz na istim parcelama necu nista mijenjati za sad. Uvijek pricekam da kukuruz nikne i onda spricam. Idem sa 0.4l na hektar i ispadne dobro.
@angelo nije malo puno 2.8 deci na ral? Spricas odmah poslije sjetve?
Špricam 3 ili 4 lista , ne smeta joj ništa, a čista skroz do berbe , osim sirka njega nikako uništiti
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
78
Gdje ima sirka , pirike . Uz adenga staviš slobodno pola doze nekoga preparati na bazi rimsulforona ili nikosulforona i čisto ko suza . Pričekaj sirka da ima 2-3 listića .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Irvine156b

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
71
Ste nabavili sjeme ? Je stiglo u agrarije?
Neko zatišje ove godine, ni iz pioneera se nisu javili kako uobičajeno....
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Stiglo je od pioneera sto sam narucio u poljoapoteki. Cijena cca 140 e 50 000 zrna. Za primjetiti je da je vreca 9889 sigurno za duplo laksa od 9241, a pogotovo od 9978. Nisam vagao, ali primjetno je. Kao da je kokicar pakovan unutra. Sve iz Rumunjske
 

filjip

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
2
trazim hibrid za ishranu svinja i kokoši, trebam par vreća za osobne potrebe. sijal sam pajdaša i 572 ali se nisu bas pokazali sad gledam bc 525 i os tomasov izgledaju dobro na papiru. ima ko iskustva s nijma ili neku preporuku za dobar hibrid?
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,240
Kaj ti nije odgovaralo sa 572? Ja sam zadovoljan i sa prinosom i sa kvalitetom...
 

filjip

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
2
sijal je deda jedanput prije vise od 10 godinai rekel je da je prinos bil jako loš i da je to za intenzivnu proizvodnju a kod nas je teška zemlja pa nismo to više sijali. znam da i nije neki argument i videl sam da ga ljudi po forumu hvale tak da bi ga čak i mogel posaditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh