• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupujem kukuruz u zrnu prirodno suh

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
Pogotovo ako je sušara bila na ložaka, pobere miris i pod razno ga neće ni kokoši, a te priče o miševima, suncu, kiši, to pustite po strani, puno svinja i bikova ja othranjeno takvim kukuruzom i nisu oboljeli jer nije bilo kemije u njemu a kad ide u silos ide na njega i kemija protiv nametnika. Drugo, kombajnira se kad je jako zreo sa malom vlagom, 11.-12. mj., čak i druge godine, a dotle ga vlaže kiše i snijeg, smrzavica, a to sušara ne može izvući.
Ne ide nikakva kemija protiv nametnika i ne smrdi na ložu i nije istina da ga stoka neće jesti to su priče za malu djecu i kombajnira se kraj 9 og ili u 10 on mjesecu i jel ste možda slali taj kukuruz prirodno sušen na analizu
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Kolega kaj ti imaš Co2 silos, pošto je sve tak idealno?
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,122
Nemam ali već 10 godina sušim kukuruz i znam o čemu govorim i nemože me nitko ubjediti da je kukuruz iz kukuruzane bolji od sušenog
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Evo mog iskustva sa susenim na tavanu.
Pokrepalo mi je nekih 30 mladih janjci u roku 7 do 10 dana. Bili vetrinari i nis nisu mogli jbg sranje... nisu se u biti ni trudili utvrditi razlog uginuca.
Dosao mi neki lik koji ima premikse i proizvodnju hrane za stoku i veli kukuruz ti je neispravan. Nagovorio nas da damo na analizu smjesu i posebno kukuruz, jecam, psenicu i tritikal.
Analiza je pokazala da kukuruz ima puno mikotoksina, i slabe energetske vrijedosti.
jecam je bio u bacvama i malo se skurio.
Nakon toga sam susio u protocnoj susari. Koliko dopeljam odma mi susi, cekam svoju kukuruzu.
Istina da zivotinje su imale prigovora na kukuruz iz susare. Ali mi je rekao vetrinar da je to faza prilagobe. U smjesu smo davali vitamine i minerale i bolje su prihvacale i nakon 6 do 8 mj. sve zivotinje su jele najnormalnije.
Prošlo od toga 10 g i nakon susare nisam imao problema s kuruzom.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,051
Jel to znači da ću pobiti svoje kokoši?

Ostalo mi mljevenog u zatvorenim kantama od prošle godine kad mi je zvijer pobila kokoši. I sad sin dobio nove.

Ja otvorio kante. Nije pljesnivo, suho je. Kokoši jedu. Evo već 2 tjedna to jedu...
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Gdje si sušio, na tavanu, betonu?
Na betonu u klasu, nakon toga kad smo ga orudili u papirnate bacve 209L
Cijela kuca je pod centralnim, deka nema izolacije, krov nije podaskan, uvijek dosta propuha....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gospon velečasni, ak ste i puknuli malo pristojnosti vam ne bi škodilo.
prosim lepo gospon , nisam ja spominjao (jesam ali ne prvi) pišanje po kuruzi .Popišana kuruza je sinonim za kuruzu sušenu na tavanu po kojoj pišaju miševi , seru vrapci..mačke .vjerojatno i kune ..Euri ne , oni ju pojedu još na polju .
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Imam ja iz kukuružnjaka, koliko trebate
Prije moram znati cijenu, dostavu, kukuruz zrno zdravo, nema žiška, leptirića (moljca), ako sve ok uzeo bi 500kg
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Sad ga vise nema koji nema leptirica i ziska.
Naravno da ima, onaj koji pazi na skladište ima dobru robu. Neki dan kupio 300 kg bez ijednog žiška ili leptirića.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja dok ispraznim koseve, temeljito ih ocistim i poprskam Actelicom.
Ali evo sad krunimo i ostalo nam je jos 15 t i dok pustamo iz kosa leptirice nam idu u oci koliko ih ima.
A dok sam krunil pred 2 mj nije ih bilo.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Leptirić dovezeš s polja skupa sa kukuruzom u zrnu, kad zatopli izlegu se probuše zrno i izlete. Možeš uništiti samo one koji su vani, iz zrna opet izlaze. Actelic ih uništi i nema karencu, možeš prskati po klipu.

Ili je tretirao kukuruz ali ti nije rekao
Ne može uništiti one koji se nisu izlegli, samo koji su vani, a ako ih je bilo vidi se šuplje zrno, rupa kuda su izašli.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh