• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KUNE-životinje

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozdrav,imam jedan malo veći problem,kako se riješiti tih životinja,žive u potkrovlju već 5 godina,tj otkad smo kuću dogradili,i nemogu se toga nikako riješiti,to po noći hoda po potrkrovlju i onda ne mogu spavati,dosta stvaraju zvukove i onda nemogu spavati
a sad jel ko zna kako se tih govana riješiti
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Znaš kako :) ali to nije humano, uglavnom je da stvaraju buku ali su jako korisne, di su one nema miševa ni štakora. Kod mene jedno vrijeme bila ali prošle, svojom voljom, nije im se sviđao boravak valjda :)
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa probali smo zamke ali ništa,probali smo foru s jajima ali isto ništa,a neznam što one jedu i tako to,bi njim ja suknio nešto,a opet istina nema štakora uopće ali opet ponekad mi znaju perad dirati,ubiju je a ništa ne naprave samo krv pope,a i smeta ta buka nemogu spavati,ponekad znaju cijelu noć tako
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ja sam ih se riješio zamkom -željezo , slično kao zamke za medvjeda ali naravno puno manje . Na zamku nakapaj krvi od piliča i uspjeh je zagarantiran-nije humano ali... pozdrav!
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ok muršanić,bum probal,inače imam postavljenu zamku,a najviše me jebe kaj mi nebi to za vrat skočilo,jer mi jeje več jemput dok sam doma išel oko 3 vure rano
bil sam malo:partyman:al sam se zgodil si tim v zid i otišlo gov*o,a najgore je to kaj su več 5 let gore na tavanu i valda njih 10 jega več
bum i pšenicu skipal,dobil sam otrovanu baš za miše štakore i za ta čudesa,malo i picekima zasipam mam :vragek:
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
E moj prijatelju nebi ti htel bit v koži! Ja sam takvu ili sličnu nevolju imal na štali, pa mi nije baš bilo svejedno, po mraku u štalu a da bude stvar gora poklalo mi ukrasne grlice! i poslije samo po sebi ošlo! :rolleyess:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ako pije samo krv onda je lasica ili čak tvor,stavi im ljepilo na dasčice
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ne znam,bum sutra njim i pšenicu dal i nkj još meso napacano z otrovom,e da znaš kakav je to osjećaj bil,skoro sam gaće napunil dok mi je to skočilo,idem do radijone kaj bum vrata otprl i z krova dole skoči a ja z njom v zid i pobegla i pes ga je naganjal,e sad me strah toga uhh,da mi opet skoči neznam kaj bi napravil
onda dok mi je skočila me nije bilo strah onak kad sam malo više :drinkers:
a sad ovak dok sam trezni baš i nebi išel po mraku se jebavat po dvoru
uhh to mi tak smeta e
odma se naježim
 
T

tomaa

Guest
Mozda se zvuciti malo cudno ali ja bi htio jednu ili dvije kune ali zive da mi pomognu u rijesavanju problema stakora.
Kod nas ih nema ni za lijeka.
Ako netko moze ili ima volje da ih uhvati zive moze me kontaktirati mozda se mozemo nekako dogovoriti.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ajde dečki pišite hrvatski.Dali se radi o Kuni zlatica koja su veće od domaće mačke ili o Kuni lasici koje su opet minijatura ove velike
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Imam isti priblem, velika je kao macka, dugacak rep cupavi, po prsima bijela, koja je to kuna i kako je se rijesiti? Probali smo otrov u jaje i pojela je al ocito mala doza, stavili jacu dozu nece vise jest, valjda osjeti. Najveci problem je sto imam i macke pa sta god da postavis mogu one pojest ili uletit u klopku

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Uzmi plastićnu cijev od kanalizacije, fi 110 dužine oko metar ukopaj je u zemlju (cijelu) pod kutem od 45 stupnjeva i na dno stavi mamac,uđe a nemože izać a mačku možeš izvadit rukom a kunu zatučeš.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Izgleda da se i meni naselila na tavanski. Problem je ta buka, upravo me probudila, izgleda da je trenutno negdje u području kukrlina, malo sam po knaufu "pokucao" i sad se povukla, nastala tišina. Pitanje je sad kako se toga riješiti? Osim zamke, postoji li kakvo drugo rješenje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh