• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

pozudrav
dobar ti neki radman. s ćime ti to hraniš da sa 3 kg žive vage imaju 1,8 do 2 kg očišćeni i to bez glave. ja za svojih 30 godina bavljenja kunićarstvom nisam mogao od 3 kg žive vage dotjeram do 1.5 - 1,6 kg očišćeni bez glave. reci mi kako to uspiješ.

Rreko bi naš poštovani forumaš Teškar --- U VINU JE ISTINA ---
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

pozdrav ekipa. još uvijek imam kuniće ako sam mislila ih se riješiti. uglavnom ona moja stara ženka se čudno ponaša. posljednji put u 9 mj.prošle godine se parila. danas sm primjetila ujutro kad sam joj dala jesti isjeno nosi u kotilicu. da li je to znak da je spremna za parenje?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Možda je lažna trudnoća.....:eek:
Moji kunići kad ih koljem žive vage budu oko 2,7kg a očišćenji onda budu 1,7-1,8 kg...:icon_pidu:
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Nije mi jasno šta sam ja to krivo napisao ,da neki ljudi ne vjeruju da živi zec težak 3 kg, kada se zakolje može težiti od 1.80-2 kg.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja sam jednom zaklo zećicu belgijski orijaš žive vage je bila 5,5 kg,aočiščena 3,8
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

imam jedno pitanje gdje bi mogao kupiti pelete od pehre u sisku ako netko zana

Ja sam prije godinu dana prosao sve sjemenare i nitko nije mogao cak ni narucit... al provjeri mozda se nesto promijenilo... Koje kunice drzis?
 

rokovci

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

dali neko u blizini vinkovaca prodaje kotilice i tovilice?
nešto na ovu foru :
picture.php
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: Kuničarstvo

najbliže Sisku što se tiče pehre peleta za kuniće imaš u Velikoj Gorici u Veterinarskoj stanici na ulazu u grad!!
 

rokovci

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

može mala pomoć???

razlike izmedju panonskog i novozelandskog kunica su???

(nabavio sam zenku panonku od jednog covjeka a od drugog NZ....kad ih stavim jednu do druge gotovo da su iste)
hvala unaprijed
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ozljede kunića

Jučer ujutro kad sam došao kod kunića naišao sam na dramatičnu situaciju. Mališan star 18 dana uglavio si je nogicu u oko mreže poda i nikako da se oslobodi. Kad sam bolje pogledao, vidio sam da si je nogicu slomio (otvoreni prijelom uz višestruku rotaciju). Na jedvite jade sam ga uspio osloboditi te sam ga odnio u kuću. Mislio sam što bih sa njim. Najjednostavnije bi bilo prekratiti mu muke, jer on po toj nogici više nikad ne može hodati. Onda mi je na pamet pala jedna druga, možda luda ideja, ali možda i ima šanse da uspije - amputacija. Rečeno - učinjeno: slomljenu nogicu sam odstranio, ali je ostala stršati slomljena potkoljenična kost. I nju sam prikratio i koncem zatvorio ranu te je mališan vračen u gnijezdo među svoju mnogobrojnu braću. Sad živahno skakuće po gnijezdu, hvala Bogu nema otekline ni krvarenja. Nadam se da će i dalje biti dobro.
 

Prilozi

  • Slomljena nogica.JPG
    Slomljena nogica.JPG
    37.6 KB · Pregleda: 418
  • Otvoreni prijelom.JPG
    Otvoreni prijelom.JPG
    41.2 KB · Pregleda: 389

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

može mala pomoć???

razlike izmedju panonskog i novozelandskog kunica su???

(nabavio sam zenku panonku od jednog covjeka a od drugog NZ....kad ih stavim jednu do druge gotovo da su iste)
hvala unaprijed

isto je to da su oba bijela.
Sličnost između dve rase je da one 1988 godine selekcija krenula iz Novozelandske bele (između ostalog). Sve ostalo je razlika (prirast do tri meseca starosti,broj mladih u leglu ,izgled,namena)i na kraju i standard. Dok je Novozelandski beli jedna standardizovana rasa, Panonski beli nije standardizovana (pošto selekcija nije išla na izgled već na proizvodne osobine) ali je rasa.

nz.bijeli



(Powered by frubar.net)


1. Ova pasmina mora na prvi pogled ostaviti dojam mesnatosti: srednjeduljine, sprijeda i straga jednake širine, jako mišićav i masivan ucjelokupnom dojmu. Tijelo je zbijeno i mišićavo, a naročito su čvrsti i izraziti leđa i natkoljenice. Noge kratke i široko nošene. Kod kunića je dozvoljen malen podbradak. Duljina ušiju od 10-12 cm.

2. Ocjenjivanje težine hrvatski standard: Kg 3,5 (8 bodova), 4,0 (9 bodova), 4,5-5,5 (10 bodova)

3. Krzno debelo i srednje duljine. Vunica gusta s dobrim i gustim pokrovom.

4. Glava snažna, kratka sa širokim čelom i njuškom.Glava sjedi čvrsto na tijelu.

5. Uši uspravne, mesnate,dobro obraštene i zaokružene.

6. Boja bijela do kože.Oči svijelto roze(albino). Nokti bezbojni.

7. Samo životinje dobrog zdravlja i njege mogu se donijeti na ocjenjivanje. Čiste noge (šape), uši, spolni organi, dobro podrezani nokti, sjaj i kvaliteta krzna te živahnost dokazuju visoku vrijednost životinje. Za konačnu ocjenu važna jeispravna i čitljiva tetovacija radi identifikacije.

LAGANE GREŠKE: Dugačke i tanke noge. Uska glava i dugački vrat. Slabe,tanke, viseće i predugačke uši. Žuti ili sivi ton (odsjaj). Lagano krzno. Vidi opće propise.

TEŠKE GREŠKE: Jako odstupanje u tipu. Jako žuti ili sivi ton. Prekratka ili predugačka dlaka.Vidi opće propise.

.To je plemenita i medjunarodno priznata rasa sa standardom


panonski



(Powered by frubar.net)

Panon beli kunic potice iz Madjarske.Za one koji neznaju Madjari su vodeci u Evropi sto se tice kunica.To je hibrid dobije od 4 izvorna hibrida,odnosno on je produkt i ono najbolje sto su mogli izvuci iz njih.To je tipicni farmski kunic i trenutno nepostoji jaci kunic za proizvodnju mesa.Veoma su dobre majke imaju visok koeficijent skotnosti i kote jako mnogo
Osnovna karakteristike kunica su
Težina odraslih jedinki 4,3-4,8 kg
Procenat skotnoisti 70-80 %
Broj okota u godini 6.5-7
Broj mladih u okotu 8.5-9.5
Broj mladih kod odbijanja 7-7.5
Težina mladih sa 6 nedelja 1.2-1.3 kg
Težina mladih sa 1o nedelja 2.4-2.6 kg
dnevni prirast između 6-10 nedalje 41-44 gram/dan
Konverzija hrane 2,8-3,2 kg/kg
Radman mesa 60-62%

sve ti piše na netu,nije mi se dalo tipkat pa sam samo copy-paste
 

ddaky

Novi član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
7
Re: Kuničarstvo

pozdrav...dali netko moznda zna o kojoj je sorti vamo rijec...dobio sam na poklon pa me zanima....hvala

j0ldlf.jpg


650as3.jpg
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

To ti je cistokrvni domaci(mjesanac)
Lijep krupan kunic,mislim da ce bit vrlo dobar za danji uzgoj
Jel to cura il decko
 

Najnoviji postovi

Na vrh