• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Marine drago mi je da si još uvijek tu ....
Fešk - prekrasni kunići da si mi bliže kupio bi odmah dvije ženke..

Evo malo mojih malaca koji su preživjeli ove nalete zime:
http://imageshack.com/a/img600/640/yni2.jpg

http://imageshack.com/a/img856/697/3d5o.jpg
http://imageshack.com/a/img845/205/eg6v.jpg

http://imageshack.com/a/img850/4039/qbj0.jpg
http://imageshack.com/a/img834/1867/vdj5.jpg
Na kraju slike moje nastambe:

http://imageshack.com/a/img801/4012/2v2k.jpg

Fino si to Likota odradio sa kunićarnikom!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Hvala LEONE ah trudim se ... Ove godine planiram radit pravu nastambu za kunice ,planiram imat 20 zecica i to mislim da ce većina biti kalifornija... Za sada mi jako dobro krenulo sve prodam čisto sam se iznenadio krenuo sam ono samo za svoje potrebe...
 

zcepic

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
369
Re: Kuničarstvo

pozdrav kunićari, sjetio sam se nečeg vrlo neobičnog a samo mi vi možete pomoći, proizvodim glistal i u nemogu pronaći dovoljne količine stajnjaka jer malo tko drži krave koze i ovce, a konje nitko, pa sam mislio ja početi uzgajati kuniće više njih ali samo da mi prave gnoj jer mnogi kažu da je njihov idealan za gliste koje od njega rade humus, sa kravama ne želim imati posla jer previše traže brige i posla, kao ni sa ovcama ni kozama jer traže puno pašnjaka koje nemam ni konje isto ne želim jer puno pojedu, jedino mi na pamet padaju kunići i mislim da bi mi oni bili od koristi . E sad netko od vas tko ih ima puno može li mi reći koliko oni tog stajnjaka naprave
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

pozdrav kunićari, sjetio sam se nečeg vrlo neobičnog a samo mi vi možete pomoći, proizvodim glistal i u nemogu pronaći dovoljne količine stajnjaka jer malo tko drži krave koze i ovce, a konje nitko, pa sam mislio ja početi uzgajati kuniće više njih ali samo da mi prave gnoj jer mnogi kažu da je njihov idealan za gliste koje od njega rade humus, sa kravama ne želim imati posla jer previše traže brige i posla, kao ni sa ovcama ni kozama jer traže puno pašnjaka koje nemam ni konje isto ne želim jer puno pojedu, jedino mi na pamet padaju kunići i mislim da bi mi oni bili od koristi . E sad netko od vas tko ih ima puno može li mi reći koliko oni tog stajnjaka naprave

Pa mojih 27kom istovare 3 tački za tjedan ako racunam kuglice :biggrin: i jako malo sjena , a ako je bezveze sjeno razbacaju pa bude toga i još više .
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Zanima me dali je netko davao kunićima tovljenicima kravlje mlijeko i dali se uopće smije davati?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Zanima me dali je netko davao kunićima tovljenicima kravlje mlijeko i dali se uopće smije davati?

Nisam davao kravlje, ali jesam kozje. Problem je bio da probaju i shvate da je to jestivo. Od tri legla samo je jedno prihvatilo (istina nisam se mnogo ni trudio) i mogu ti reći da su bili kao krofnice širi nego duži
LP exsa
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Kuničarstvo

evo i ja se upustam u zeceve,napravio zecnjak i dobio dvije zecice stare 5 mjeseci i stavim ih kod zeca a one nedaju
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Stigli i meni mališani na svijet 10 komada.Sad me interesira za kolko smijem opet pripustiti zecicu:
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Hvala LEONE ah trudim se ... Ove godine planiram radit pravu nastambu za kunice ,planiram imat 20 zecica i to mislim da ce većina biti kalifornija... Za sada mi jako dobro krenulo sve prodam čisto sam se iznenadio krenuo sam ono samo za svoje potrebe...

Dali ih prodajes zive ili?I kome,stalni kupci ili poznanici,susjedi...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

znaci da ih svaki dan probam stavit sa zecom
Pa i ne moraš. Ali ih onda moraš svaki dan pregledavati da li se tjeraju. Ako to ne raspoznaješ onda ih stavljaj k mužjaku.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Stigli i meni mališani na svijet 10 komada.Sad me interesira za kolko smijem opet pripustiti zecicu:
Čestitamo !!! Možeš je pripustiti isti dan ako želiš ....ništa joj neće biti....ja sačekam da odhrani malce pa onda pripustim...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Dali ih prodajes zive ili?I kome,stalni kupci ili poznanici,susjedi...

Dva legla sam do sada prodao žive sa mjesec i pol...Ali imam za sada narudžbe za meso jedno oko 25 kom i to većinom susjedi i njihovi prijatelji. U mojoj siroj okolici od 20 km za sada koliko znam nitko ne drži kuniće... Za sada imam sve prodano,ako budem imao viška počet ću stavljat i na oglas ,ali za sada nije potrebno... Koliko čitam sve je traženije meso kunića ,samo treba proizvest kvalitetno i naći stalne mušterije...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Nisam davao kravlje, ali jesam kozje. Problem je bio da probaju i shvate da je to jestivo. Od tri legla samo je jedno prihvatilo (istina nisam se mnogo ni trudio) i mogu ti reći da su bili kao krofnice širi nego duži
LP exsa

Imam i koze ali su sada u fazi mirovanja čekaju malecke,ali imam viška kravljeg mlijeka pa sam mislio davati tovljenicima,pokušat ću sa manjim količinama...EXSA daj mi molim te reci kakvo je bilo meso od tog legla što si davao mlijeko?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

@ Dabio
Ja sam mlijeko davao pored ostale hrane i vode.
Otprilike 0,5 l i to bi popili na jedamput, znači nisam ostavljao u kavezu ni pretjerivao.
Meso isto kao i kod drugih.
LP
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

@ exsa
ok hvala,, ma niti ne mislim pretjerivat pokušat ću dati manje količine uz ostalu prehranu dnevno 2-3 dcl. trenutno imam 6 tovljenika od 2 mj...
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

Znaci mogu je pripustit tjedan dana poslje okota i onda tjedan dana prije okota mogu maknuti malce van.:icon_question:
 

Najnoviji postovi

Na vrh