• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ne držim ih više tak sve pojedu u dvorištu

to je najprirodniji način
mane-može ih nešto pokupit (ne možeš pazit na njih)...
prednost-nemaš posla oko njih,ne smeta hladnoča(ak napravi dobro gnjezdo)...

meni osobno nije niti jednog ništa pojelo ,viđao sa kune,štakore u dvorištu al kažem mlade sam zatvarao jer me bilo strah, odrasle dan danas znam držati u nekom ograđenom kutku dvorišta i sve ok,al šogor ne smije ostaviti ni orraslog vani jer uvijek nestanu najvjerovatnije lisica il neki pas
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Kod mene ženka panonca koja je sa nepuna 3 mjeseca imala 3,3 inaće najkrupnija u tom leglu nakon 7 dana od prestanka davanja paleta izgubila 150 gr je tih zadnjih 7 dana jela zob, jećam , žito i sjeno u neogranićenim kolićinama a ipak izbubila nakon paleta 150 grama dali neko hrani samo zrnastom hranom bez paleta i kakve ima rezultate za 3 mjeseca ja mislio da pređem na zrnastu hranu ali izgleda da onda nebi imao ništa.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ja hranim briketima(pelatima) samo prvih mjeec ipo dana, kasnije djetelina, kukuruz, ječam i žito, ljeti dodam svakakve trave i povrća....
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Ja hranim briketima(pelatima) samo prvih mjeec ipo dana, kasnije djetelina, kukuruz, ječam i žito, ljeti dodam svakakve trave i povrća....

Kakve imaš rezultate mislim na težinu sa 3 mjeseca sa takvom izhranom
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Re: Kuničarstvo

POZDRAV
Nisam se dugo javljao, ali nisam mogao prešutjeti.
Možda bi trebalo otvoriti temu ''KUNIĆARSTVO ZA POČETNIKE'' ili
''LIJENI KUNIĆARI'' jer vidim da si nitko nebi dao truda i malo pročešljao ovaj forum ili neki strani (RS) nego se stalno postavljaju jedna te ista pitanja.

U POTPUNOSTI SE SLAŽEM

edit by daniels:
Kad cititraš i brišeš dio texta pazi kaj brišeš jel ti neče ispast kako treba,
I ne piši velikim slovima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Dobar dan!Nova sam ovdje i u samostalnom uzgoju(roditelji su citav zivot drzali kunce)jucer sam kupila muzjaka i zenku(zenka je parena) odbija jest od jucer tj. ustane se kraljica prospe hranu i vrati se lec :) kao ono eto ti sad...
 

rokovci

Novi član
Tu od
1 Sij 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

danas jedna zecica stara 5mjeseci (panonka) ociscena dala 2,450kg :) sutra ce pasti neko slatko jelo :)


edit: hranjena s ječmom, kukuruzom i sjenom
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Kakve imaš rezultate mislim na težinu sa 3 mjeseca sa takvom izhranom

Oko 2-2,5 kg....zavisi i od kvalitete djeteline. Dok sam imao svoje (prva klasa:icon_pray:) bili su bolji i veći, sad kupujem djetelinu i nije onako lijepa i ima obične trave u balama pomješano, tako da je i rast kunića nešto manji....Na proljeće dolazi nova friška djetelina pa će i kunići biti bolji...:icon_biggrin:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Re: Kuničarstvo
Citiraj:
Prvotno napisano od krunomar2 Vidi poruku
POZDRAV
Nisam se dugo javljao, ali nisam mogao prešutjeti.
Možda bi trebalo otvoriti temu ''KUNIĆARSTVO ZA POČETNIKE'' ili
''LIJENI KUNIĆARI'' jer vidim da si nitko nebi dao truda i malo pročešljao ovaj forum ili neki strani (RS) nego se stalno postavljaju jedna te ista pitanja.
U POTPUNOSTI SE SLAŽEM

edit by daniels:
Kad cititraš i brišeš dio texta pazi kaj brišeš jel ti neče ispast kako treba,
I ne piši velikim slovima.
--------------------------

Ako netko ima problem sa ovakvim jedni te istim pitanjima bilo bi dobro da nekomentiraju i ne pomažu drugima neka se dive sami sebi i neka uživaju u svojem egu .
Mislim da nije fora sjediti i čitati 555 stranica da nađeš možda pomoć , dok zeka krepava.
kao da neznam kako izgleda panonac ili novozelandski ... ali me svaki put razveseli kad nekom pomognem sa savjetom ili vidim slike novih zvekana.

Ima tu ljudi koji se prave veliki znalci a frižideri im puni ljekova i antibiotika dok neki klinac mlati po kili bolje nego ovi na farmama :icon_lol:

Pomoći nije lako , put je pun trnja i dokazivanja !!!
Zato ako neželite pomoći nemojte ni vređati :(clap):
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Kuničarstvo

Dečki ajd molim Vas budite dobri.
Prepucavanje nikud ne vodi,
ako možete, znate i želite pomoč samo naprijed.
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Re: Kuničarstvo
Citiraj:
Prvotno napisano od krunomar2 Vidi poruku
POZDRAV
Nisam se dugo javljao, ali nisam mogao prešutjeti.
Možda bi trebalo otvoriti temu ''KUNIĆARSTVO ZA POČETNIKE'' ili
''LIJENI KUNIĆARI'' jer vidim da si nitko nebi dao truda i malo pročešljao ovaj forum ili neki strani (RS) nego se stalno postavljaju jedna te ista pitanja.
U POTPUNOSTI SE SLAŽEM

edit by daniels:
Kad cititraš i brišeš dio texta pazi kaj brišeš jel ti neče ispast kako treba,
I ne piši velikim slovima.
--------------------------

Ako netko ima problem sa ovakvim jedni te istim pitanjima bilo bi dobro da nekomentiraju i ne pomažu drugima neka se dive sami sebi i neka uživaju u svojem egu .
Mislim da nije fora sjediti i čitati 555 stranica da nađeš možda pomoć , dok zeka krepava.
kao da neznam kako izgleda panonac ili novozelandski ... ali me svaki put razveseli kad nekom pomognem sa savjetom ili vidim slike novih zvekana.

Ima tu ljudi koji se prave veliki znalci a frižideri im puni ljekova i antibiotika dok neki klinac mlati po kili bolje nego ovi na farmama :icon_lol:

Pomoći nije lako , put je pun trnja i dokazivanja !!!
Zato ako neželite pomoći nemojte ni vređati :(clap):
Slazem se u potpunosti!!!Citati 500 stranica da bi se nasao odgovor na neko pitanje je puuuno...uvijek ima netko kome nije problem pomoc a ostali...ostali nek ignoriraju!!
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

koliko znam ovom forumu i je svrha pomoči drugima svojim znanjem i za razmjenu iskustava :icon_madu:
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Ja sam osobno pročitao sve stranice ovog foruma o kunićima ,puno mi je pomogao i bilo bi lijepo kad bi svaki novi član koji je početnik u kunićarstvu prelistao sve stranice saznao bi mnogo više o ovoj grani stočarstva od iskusnih članova koji znaju jako puno o ovom poslu i koji se više ne pojavljuju poput žeće,hrvach,smoki,marinsisak on se još tu i tamo pojavi i da ostale ne nabrajam... Ali sam i zato svakako kad je netkom hitno potrebna pomoć npr.kad ima bolesnog kunića da iskusnim kunićarima nebude bilo teško odgovoriti i svojim savjetima pomoći bez obzira ako se to pitanje vrtilo više puta u ovoj temi o kuniarstvu...Ali svakako bih preporučio novim članovima da prelistaju na vremenu naći će puno dobrih savjeta o prehrani ,parenju kunić itd.
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

v48.JPG
el57.jpg
gl5a.jpg
405m.jpg
zosu.jpg
[/IMG]
r04q.jpg
4hli.jpg
[/IMG]
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

Ja sam cijelo vrijeme tu, samo nisam vise toliko aktivan zbog provokatora koji jedva cekaju da lupe kontru i napumpaju svoj ego... Za pomoc sam uvijek dostupan na pp i mail ;)

Nego stvari krecu na bolje sto se tice posla, pa nadam se da ce do ljeta biti panonaca, hajkomaca i beckih i u Rijeci :)

lp
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Posljednje uređivanje od moderatora:

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: Kuničarstvo

Ja sam cijelo vrijeme tu, samo nisam vise toliko aktivan zbog provokatora koji jedva cekaju da lupe kontru i napumpaju svoj ego... Za pomoc sam uvijek dostupan na pp i mail ;)

Nego stvari krecu na bolje sto se tice posla, pa nadam se da ce do ljeta biti panonaca, hajkomaca i beckih i u Rijeci :)

lp
Za provokatore i slične stisni crvenu zastavicu da prijaviš post, nevidi nitko osmim moderatora tko je prijavio.
ili pošalji meni PP.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Fešk-koji su ti ovo na zadnje tri slike ??? A općenito svi su ti prekrasni !!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh