• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupine

  • Temu pokrenuo mikas0007
  • Datum prvog posta
M

mikas0007

Guest
Pozdrav svima, evo prošao sam forum i nisam nigdje vidio dobar opis orezivanja kupina
Imam manji nasad kupina na žicama, ove godine su odlično krenule nove mladice i prelaze najvišu žicu (180 cm), što mi je dalje raditi???
Ima li tko i dobar savjet kako ih razmnožiti???
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
Pozdrav svima, evo prošao sam forum i nisam nigdje vidio dobar opis orezivanja kupina
Imam manji nasad kupina na žicama, ove godine su odlično krenule nove mladice i prelaze najvišu žicu (180 cm), što mi je dalje raditi???
Ima li tko i dobar savjet kako ih razmnožiti???

Inace imam nsto malo kupina, cisto zapojesti, a inzinjer vocarstva mi je par puta govorio kako ih rezati ali slabo sam upamtio, u osnovi cini mi se da se uvijek ostavljaju tri mlade da za sledecu godinu ali nisam sto posto siguran :scratch
A naj lakse ih je razmnoziti tako sto se vrh zakopa u zemlju i on pusti korijenje i eto nove sadnice. A sve u svemu trn ko trn, samo sreca nebode se :weedman:
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
Ja imam nešto malo kupina 50 sadnica, ja moje režem tako da ove što su imale ove godine ploda u rano proljeće odrežem do zemlje , a ove sto će imati sljedeće godine plod vežem uspravno na žicu.
dok mi naraste do određene visine cca 180cm do 190 cm onda skratim vrhove i odrežem sve grane koje su sa strane do 1. žice i odrežem peteljke gdje bude lišće tako da mi do 1. žice budu samo ¨šibe¨.
Neznam dali griješim tako su mi rekli da radim, ako netko ima neki bolji način neka kaže da i mi naučimo.
 

Kesegic

Član
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
40
Pozdrav svima, evo prošao sam forum i nisam nigdje vidio dobar opis orezivanja kupina
Imam manji nasad kupina na žicama, ove godine su odlično krenule nove mladice i prelaze najvišu žicu (180 cm), što mi je dalje raditi???
Ima li tko i dobar savjet kako ih razmnožiti???

Nesto sam citao da se mladice koje krenu prema zemlji ukopaju (ako nisu same), ali da se ne ukopa cijeli vrh nego kod prve petiljke ili kako vec,,, da viri vrh van,,,
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
ovog proljeća vidim da su mi sve kupine bolesne. Svaka rozga ima kao bubuljice koje su na vrhu žuto narančaste, kad to malo postružem noktom to je ko narančasti prah. Inače ih nisam ranije prskao nikad, a nije bilo ni puno problema. A što sad da li ima pomoći da se s nečim poprska?
 

Najnoviji postovi

Na vrh