• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupio bih pa trebam savjet iskusnih

  • Temu pokrenuo bosniahos
  • Datum prvog posta
B

bosniahos

Guest
Neki moji znanci sve jedan za drugim pokupovali Fiat 616 diesel vozila.Ne pali njih old timer styll već ćisto praktićno razmišljaju.Može se koristit za prevoz svega i svaćeg u ovom našem poljoprivrednom fahu.E pa ovako meni se ukazala prilika kupit IMV dupla kabina i naravno sanduk ima.Dali bi to bilo pametno uzeti prodavać traži 1000 eu tvrdi da je mašina dobra diesel 2200 Mercedes,nije registriran a bilo bi i posla za limara mada sam mišljenja da bih ga mogal isam uraditi.Il da uzmem nešto pak drugo.Prvenstveno me zanima za dovest neku baćvu il drugo što za vinograd a pošto mi ponekad treba prevest motor a dug je oko tri metra a imv ima i kuku za prikolicu iza.Ajde mi dajte savijet.Hvala
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
hm,ja ga vozio jednom davno,još u vojsci,onoga sa 3 osovine.....
što se tiče motora, potrošnje i pouzdanosti nema prigovora,dosta je buka u kabini jer doslovno sjediš na mašini....a izolacija koma...
ubrzanje od 0-100 nije kao da ideš na street-race,zaboravi pretjecanje kamiona...:mrgreen:
kolika mu je nosivost to se ne sjećam ali bi morao ponjeti barem tisućicu....
e sad,jedina mu je bila mana što sam primjetio da kada ga dosta opteretiš otraga znali su mu proklizavati prednji kotači,pošto su mu oni pogonski,ako staneš negdje uzbrdo ili negdje gdje je vlažnije...
to ti je moje malo iskustvo pa me neka netko nadopuni ......
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Dali taj Fiat izgleda ovako

Uploaded with ImageShack.us i gdje su ti prijatelji kupili ove pile i po kojoj cijeni ?
Malo mi sliči na "Japanca" koji su vozili Jare i Pajo :D
 
B

bosniahos

Guest
-

Ma ovi od mojih znanaca su vijerovatno prije modela sa slike koju si postavio,onak više American car styll sa nosom i zaobljenim blatobranima.Meni je na ponudu Imv diesel tri osovine pa neznam dal da ga uzmem(1000 eu) il ima nešto na ponudi bolje.Sve sam već napisal u poćetku teme.Pozdrav.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Dali taj Fiat izgleda ovako

Uploaded with ImageShack.us i gdje su ti prijatelji kupili ove pile i po kojoj cijeni ?
Malo mi sliči na "Japanca" koji su vozili Jare i Pajo :D

Jok, Pajo i JAre su vozili Opela blitza 1,5Ton
800px-Opel_blitz_pritsche_1_sst.jpg


A ovaj fijat je radila zastava, ali samo benzince, motor od kampanjole.
615N_b34.jpg



Ma ovi od mojih znanaca su vijerovatno prije modela sa slike koju si postavio,onak više American car styll sa nosom i zaobljenim blatobranima.Meni je na ponudu Imv diesel tri osovine pa neznam dal da ga uzmem(1000 eu) il ima nešto na ponudi bolje.Sve sam već napisal u poćetku teme.Pozdrav.

Diesel se radio tek negdje od 75 na ovamo, sa MB om615 motorom i ZF getriba..
E sad, benzince možeš gotovo nove nači preko DVDova za za par tisuća kuna(motori BMC ili Renault), tak da ti nisam pametan;)...inače meni jako sexi kombić
Limarija ti nebi trebala biti problem, jer nema puno zakrivljenja niti falcane spojeve...
Ovi fijati dieseli, to su pregradnje ili uvoz? zanimljivo taj diesel je izveden iz benzinca, a pokretal je i fiatove traktore
 
Posljednje uređivanje:
B

bosniahos

Guest
-

Postoji svakako taj model fiat 616 diesel gledam u njega,al sad mi da se ne ponavljam je Imv ponuđen dal bi razumski bilo uzet ga ili nešto druigo.Ma imam para ko blata al treba mislit i za dalje ne mislim umrit.Hahaha
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
imam ti ja IMV-a ,benzinca,ide duplo jeftinije neg taj o kom pišeš
 

Neško

Član
Tu od
14 Lis 2011
Poruka
56
Da li ovim kamiončićima Fiat 516 pašu djelovi od drugih kamiona?
Da li su dijelovi skupi?
Ako neko zna nešto više o ovom kamiončiću neka napiše baš me interesuje, a možda se i nabavi nešto ovako.
 
Na vrh