• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja državnog zemljišta

N

nino09

Guest
Poštovani,
molim vas da ukoliko netko ima iskustva ili nekih saznanja o proceduri kupnje državnog zemljišta napiše nešto o tome.

Hvala
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
koliko ja znam mora biti raspisan natječaj da bi se mogao natjecat u kupnji.ovako nasamo nista ne mozes,mora se cekat do natjecaja.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
Pozdrav evo i kodnas će biti na prodaju 8 hektara zemljišta pa me zanima kako to kupit hvala
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
Mora ići natječaj, uglavnom prednost za kupovinu ima dosadašnji zakupac koji je ispunjavao obveze iz 10-godišnjeg ugovora,tj. plačao zakup na vrijeme, a tek onda dalje idu drugi po listi prioriteta. ako imaš keš, dobiješ popust, ako uzmeš na otkup, onda nema popusta.
 

karlo22

Član
Tu od
22 Srp 2009
Poruka
122
DA imam keš i dao bi u kešu ali nemam OPG pa me zanima ako ja ponudim veću cijenu od onog koji ima OPG dali ću ja dobit zemlju ili on
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
dobit če on, nije bitno ako ti duplo ponudiš, ako pristane na tvoju cijenu, on dobiva. a ti bez opg-a si zadnji na listi prioriteta.
 

miroslaw

Član
Tu od
20 Sij 2008
Poruka
42
Da li to znači da netko "može" nabijati cijenu?

Jer recimo netko tko nije u OPG ponudi 50% veću cijenu od osobe koja ima zemlju i najmu i ima OPG.....u tom slučaju OPG koji ima u zakupu ima prednost, ali mora ponuditi veću cijenu (onu koju je ovaj van OPGa ponudio).
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
točno tako. največa moguča ponuđena cijena je duplo veća od početne.

da te malo ispravim:
miroslaw kaže:
Da li to znači da netko "može" nabijati cijenu?

Jer recimo netko tko nije u OPG ponudi 50% veću cijenu od osobe koja ima zemlju i najmu i ima OPG.....u tom slučaju OPG koji ima u zakupu ima prednost, ali mora PRIHVATITI veću cijenu (onu koju je ovaj van OPGa ponudio).
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
šta je bilo, bilo je, neće više biti prodaje državnog zemljišta. Dali itko ima saznanja šta će biti sa započetim prodajama? Npr, ja sam bio na natječaju prije 2,5 godine, nešto sam dobio, prošlo je na ministarstvu, ni sam ne znam dokle je doguralo, al znam da nije još riješeno do kraja. Dali će se takvi slučajevi dovršavati ili se natječaj ruši? (tj. dali će se ovaj zakon odnositi samo na raspisivanje novih prodaja?)
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Evo kod mene prodano prije 3-4 dana oko 100ha po 1kn m2 (zadarska županija) svi su koristili zemlju godinama prije kupnje i za keš je bilo 20% popusta,,,,prošle godine prodano oko 300ha
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mislim da je izašao novi zakon ovih dana i da nebude više prodaje i da če biti drukčiji principi natječaja bar sam tako pročito izjavu ministra u nekim novinama
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
286
tako je, taj zakon treba na glasanje u sabor ovih dana. Al mislim da bi bilo ok, da se dovrše natječaji koji su započeti. Ja svoju jamčevinu još nisam dobio nazad, a mislim da ni neću uskoro. Jedino se zbog toga nadam, da ću onda bar nešto zemlje dobiti, da ne ponište. Onda sam ostao i bez zemlje i para, a ima nas dosta takvih, ako sam dobro upućen. Druga stvar je zabrana raspisivanja novih natječaja za prodaju.
A taj novi zakon bi kao trebao stati na kraj malverzacijama sa zemljištem, skuplja prenamjena, izdavanje u zakup... Živi bili pa vidjeli
 
Na vrh