• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kupnja medonosnih kultura van hrvatske

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki pozdrav,
zanima me da li netko zna kako se kreću cijene sjemena u Mađarskoj ili Sloveniji.
Posijao bi raolu, faceliju i uljnu repicu. No kod nas su cijene u usporedbi sa prošlom godinom skoro dvostruko veće.
Da li bi se isplatilo kupiti u vani i ako da da li netko zna kojeg dobavljača.
Pozdrav,
Nikola
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Ako je zbog pčela i meda, poželjno bi bilo da izvršite
korekciju, pčelama da svako jutro daješ po dve kantice da mogu podnijeti dosta polena, a po potrebi da im pokažeš i gdje je najbliža trgovina da malo donesu i šećera, pa nek mućkaju i onda imaš 40kg po košnici.
Izvini ovako zezamo jednog kolegu koji se bavi pčelarstvo.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
jednom pregrizeš i kupiš, a za dalje koristiš vlastito sjeme...zakaj kupovat svake godine novo sjeme, ako je za pčele...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ma da pametno kažeš, izračunao sam, treba mi sjemena za nekih caa 800€.
Raoula se sama dosta dobro obnavlja, sa facelijom nemam nikakvih iskustava, ne znam jel se mora sijati svake godine ili je samonikla kao i raoula.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
e sad, te stvari nikad nisam sijao, pa nisam dost pametan...a kaj nije i heljda dobra za pčelinju pašu, možda ti nešto uštedi u proračunu, i dobiješ šaroliku ponudu peluda...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dobro kažeš da, bilo bi dobro napraviti neki miks, samo mi je bitno da se same zasjemenjuju svake godine. Ne da mi se orati :)
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
pa mislim da za većinu tih stvari i ne moraš orati, nego recimo dobro pretanjurati i posijati...
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
pa mislim da za većinu tih stvari i ne moraš orati, nego recimo dobro pretanjurati i posijati...
Prošle godine sam orao i na nekim mjestima se raoula dobro primila na anekim ne, ove godine bi baš kako kažeš, potanjurat, posijat, zadrljat i eventualno još povaljati.
Milsil da je kod tog sitnog sjmena ključna stvar da je vrlo plitko posijano, ali ipak pokriveno zemljom. Kad je vani onda ih pojedu ptice i faceliji svjetlost deaktivira klijanje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
onda samo povaljaj nakon sjetve, nemoj drljati...osim osjetljive facelije... ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh