• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kupus

Barbi

Novi član
Tu od
7 Sij 2018
Poruka
3
zar je tako loš?Ja sam do sad sadila samo varaždinac ali je problem u dugoj vegetaciji, pogotovo u sušnim godinama.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Re: da li mi možete nešto reči o kupsu DISCOS F1 ?

Pročitala sam nešto o tom kupusu u katalogu zki,ali da li netko ima iskustva s njim? Kad se sije , kakav mu je prinos ? Kako podnosi sušna razboblja ?

Ja sam ga sadio 3 godine, prvi puta je uspio fantastično, doslovno svaka glava se pobrala i prodala, predlani su glave bile prevelike i poslužio je za zelenu gnojidbu, ove godine je bilo svakakvog, i ogromnih i normalnih glava, ali nije bilo nekog interesa na tržnici... Inače je odlična zamjena za Varaždinca, skoro da i nema razlike u okusu, ali varaždinac je privjerena sorta, i to pali u prodaji. Bez vode nema kruha...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Iz prošlogodišnjeg iskustva, PUSHMA RZ, sjetva 15.01. rasađivanje van u drugom mjesece bez agrila.Preživio 2-3 mraza, berba početkom petog mjeseca.
 

artu

Novi član
Tu od
15 Velj 2012
Poruka
21
Zanima me izvoz unutar EU.
Postoje mogućnosti pa bih stoga zamolio ako ima zainteresiranih uzgajivača. Informacije o cijenama i količinama bih molio na pp, ako nije problem.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
IMG_20160110_120902.jpg


IMG_20160110_120934.jpg


IMG_20160110_121100.jpg


Bravo vs Tacoma isti dan sjetve i rasađivanja, Bravo teži i veći, s time da još raste.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ove godine na ranom krastavcu u plasteniku nisam imao nikakve vajde, stradao od hlanoće, a mislio sam malo saditi kupusa u plasteniku jer imam puno paprike pa da malo rasporedim redosled poslova.
 

blackeye

Član
Tu od
22 Velj 2016
Poruka
80
Kolega mi javlja, u futogu kupus 40 din. i kazu ide odlicno. Kako se kod vas krecu cene na veliko i na malo?

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 

Kulagic1509

Član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
113
Kod mene 0.4e/kg vec dugo godina...
Iz Bijeljine 0.25e dok je na pijaci u Capljini oko 0.20-0.30e...
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Planiram ove godine nešto kupusa posaditi za ljeto. Sadnja oko 15-20 04. a berba da bude sredinom 07. do sredine 08. mjeseca.
Koje bi mi hibride preporučili ?
kakvi su TACOMA f1
SHEETA f1
VERTEX f1
ili preporuka za neki drugi. Isto tako i za neki kelj sličnih rokova..........Hvala.
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Ima ko sjeme orginal od Varaždinsko zelje .. ?? tražim sjeme za 0,5-1ha .
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
Odlično . , može kontakt na privat porukom .?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko43

Novi član
Tu od
4 Svi 2020
Poruka
11
Novi sam u kupusu te bih molio savjet za kupnju traktorske sadilice za kupus za IMT 539 , iskustva I gdje bih mogao pogledati.
Do sada naisao samo na auto horvat u karlovcu.

Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh