• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
E ovako, mislio sam da napravim neki i kubator za 10-20 jaja. Sad me zanima htio sam to da napravim u jednu drvebu kutiju, stavim dvije sijalice, sto mislite o tome? Gledao sam na youtubeu neke stvari pa sam mislio nesto da ja probam. Znam da mora da bude temp oko 37 stepeni. Jaja bih svakog jutra rucno okrecao.. dajte predloge ☺️
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Posto sam odustao od kvocki jer nisu htjele kvocat, kupio sam inkubator i evo 16 pilica se izleglo. Stavio sam 40 jaja 20 od svog jata i 20 sto sam narucio preko njuskala..moja se samo 4 nisu izlegla a od 20 narucenih nijedno .. to mi je da se opametim za ubuduce 😂
 

Prilozi

  • IMG-20200528-WA0055-01.jpeg
    IMG-20200528-WA0055-01.jpeg
    36.8 KB · Pregleda: 12

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Peky,
može malo više podataka o inkubatoru: kapacitet, automatika, cijena, slika?
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Peky,
može malo više podataka o inkubatoru: kapacitet, automatika, cijena, slika?
Iskreno prvi na koji sam naletio na fejs trgovini, 500 kuna , 40 komda, rucno okretanje izvana povlacis konopac, ima ugarden ventilator.. radio ga neki covijek za sebe pa odlucio da vise se nece baviti s tim. S obzirom da je od 20 jaja od mojih koka izlegao 16 smatram da je jako dobar inkubator.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala. :ppozdrav:
Mislio sam da netko prodaje takve malog kapaciteta. Znam da ima za kupiti, ali ovaj je testiran. 16 od 20 je dobar rezultat, zato me zanimalo. :)
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Inače ovo je prvi put da imam piliće, sad bi najradije novu turu odmah iako mislim da pričekam do jeseni, a najveći razlog zbog kojeg san ga kupio jer san ove zime dobio dvi sasso Koški koje nose ko lude svakog dana snesu znam jer žive odvojeno od drugi, ubacio sam im pijetla, križao sam ih sa velikim golovratim pijetlom ( za one koje zanima križanje možete skupljati jaja tjedan dana nakon što su kokoši bili sa pjetlom ne prije tako sam čitao po internetu)i skupljao jaja tjedan dana tako da san najviše njihovih pilića izlegao pa da vidim kakve će bit nesilice.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Da li je itko hranio domace piliće hranom za tovne piliće? Ja imao doma destak kila startera za tovne piliće pa hranio i ove domaće s tim.. to krenulo ko ludo a tek im 12 dana.
 

Prilozi

  • IMG_20200603_194459.jpg
    IMG_20200603_194459.jpg
    43 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200603_194603.jpg
    IMG_20200603_194603.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 8
  • IMG_20200603_194843.jpg
    IMG_20200603_194843.jpg
    40.1 KB · Pregleda: 8

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Imas da kupis hranu za domace pilice. Ako zelis da ih drzis za tov ok, a ako zelis da ih uzgajas nikako im nemoj davati tu hranu jer ce se pretvorit u "dembelje" 😂😂
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sta znaci domaci pilic. Da je izlezen ispod kvocke od kokosi koje su domace, koje voda kvocka oko kuce i jedu domacu hranu.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Sta znaci domaci pilic. Da je izlezen ispod kvocke od kokosi koje su domace, koje voda kvocka oko kuce i jedu domacu hranu.
pilići su izleženi u inkubatoru od mojih domaćih koka, koje su se izlegle ispod kvocki..ove godine nije bilo kvocki pa sam stavio jaja u inkubator steta da ne bude podmlatka ove godine. a po dvorištu ih vodam JA. ;)
 

Zivina19

Član
Tu od
9 Velj 2019
Poruka
171
Ja pilice hranim hranom za tovne. I to rdim vec 5-6 godina. Kad napune mesec dana mesam sa prekrupom. Rezultati su odlicni. Pevcevi idu na klanje a kokice dosta porastu i krupna jaja kasnije nose
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Stavio sam neka jaja u imrpovizovani inkubator. Gledao sam da nesto moze da se vidi preko lampe da li se razvija pile u jajetu. Danas sam uzeo jaje i stavio na lampu. Pola jajeta je kao prazno druga polovina se vidi nesto i kako god okrenem jaje ta polovina ostaje na mjestu? Da li je to razvijanje pilica ili .... Nemojte me razocarati 🤭🤭
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Stavio sam neka jaja u imrpovizovani inkubator. Gledao sam da nesto moze da se vidi preko lampe da li se razvija pile u jajetu. Danas sam uzeo jaje i stavio na lampu. Pola jajeta je kao prazno druga polovina se vidi nesto i kako god okrenem jaje ta polovina ostaje na mjestu? Da li je to razvijanje pilica ili .... Nemojte me razocarati 🤭🤭
Pa svakako dobar znak to je zracna komora ali sve ti ovisi koji je dan inkubacije kolika je zracna komora itd. Nisi dao neke konkretnije informacije ja sam prije mjesec prvi put nalegao u inkubatoru i pogledao mali milijun videa o svemu skupa haha tako da mogu reci da se kuzin ako mos drugim mobitelom slikat kako ti izgleda jaje, ja sam svoja gledao bljeskalicom od moba ..ako ti sta nije jasno pitaj tu ili posalji poruku pa ako mogu pomoc pomognem..a ovako bi trebalo izgledat s obzirom na dane
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-06-11-03-03-23-947_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2020-06-11-03-03-23-947_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    30.5 KB · Pregleda: 8

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Ja pilice hranim hranom za tovne. I to rdim vec 5-6 godina. Kad napune mesec dana mesam sa prekrupom. Rezultati su odlicni. Pevcevi idu na klanje a kokice dosta porastu i krupna jaja kasnije nose
E to sam htio cuti nekoga sa iskustvom, ma ove koje su krizane sa Sassom su duplo porasle u odnosu na druge a htio ni velike koke i da nose krupna jaja jer prodam tu i tamo jaja a od ovi sitinih tesko naplatit dvije kune 😬 koje ti pasmine imas ja sam krizao golovratog velikog domaceg pijetla sa dvije Sasso koje obe 4/5 kg i sa domacim kokama.. ali evo kazem ti za sada ovi sta su krizani sa sasso su dupli a i te dvije koje mi najbolje nose pa bi volio da bude vise kokica ali tko Ce to znati ..
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Pa svakako dobar znak to je zracna komora ali sve ti ovisi koji je dan inkubacije kolika je zracna komora itd. Nisi dao neke konkretnije informacije ja sam prije mjesec prvi put nalegao u inkubatoru i pogledao mali milijun videa o svemu skupa haha tako da mogu reci da se kuzin ako mos drugim mobitelom slikat kako ti izgleda jaje, ja sam svoja gledao bljeskalicom od moba ..ako ti sta nije jasno pitaj tu ili posalji poruku pa ako mogu pomoc pomognem..a ovako bi trebalo izgledat s obzirom na dane
Vidjecu, hvala ti na slici 👏👏
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Meni moj inkubator improvizovani nije odradio posao... Bilo nekoliko kvocki, 20-tak pilica :))
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Kakvo je stanje sa kvockama, jesu li zatajile i kod vas? Imam jednu koja kvoca dva puta jednom je izlegla pa se nadam jos jednom da ce leci na jaja- mada je vise njoj 5 godina😳😬
 

Najnoviji postovi

Na vrh