• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Kolege,koliko držite piliće sa kvočkom,kad mogu izbacit kvočku van boksa???
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Ja moje nikad ne odvajam. One to urade kada bude vreme. Obicno odbiju pilice sa oko 1 mesec, ali nekad mi se desava da cuvaju pilice i po 2 meseca.
 

pjetao

Novi član
Tu od
15 Svi 2015
Poruka
21
Ja isto ne odvajam kvocku od pilica
sve zavisi od kvocke do kvocke
one koje se u ranije proljece izlegu obicno ranije odbiju pilice da se stignu jos jedanput u sezoni uspiju izleći
Kod mene budu na ispaši pa je lakse kad su s kvockom, jer nemam velike brige oko njih
iako kad vidim da izbacuje hranu i ceprka, odmah bi je u lonac strpao
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
To i mene nervira sve iz zdjelice izbaci van,a pod je od letvica tako da sve pada na pod,tako da mi je mala iskorištenost hrane!!!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Dobar dan dobri ljudi..Imam nekih problema...Danas je 18.06 a u mojoj maloj farmi jos uvek nema kvocki...Ne znam zasto ali bas bih voleo da se neka raskvoce. Moze li mi neko reci sta bi de moglo dati kokosama da kvocaju,ali da nije kvasac jer nije uspelo.. Hvala unapred...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
pozz... kako postici da kvocka prestane kvocati???
do ove godine samo jedna se uvijek nakvocala, a sad od mogucih 20 kokosa njih se 5 nakvocalo...
permanentno ih je 5 nakvocano, a ne treba mi vise pilica!!!
sta napraviti da prestanu?
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Kninquin,znam kako se prekidaju u kvocanju ali ne znam kako ih naterati da kvocaju...Ako hoces da ti prestanu potopi je nekoliko puta u hladnu vodu i malo je zadrzi u njoj....tako mi to radimo kad ima dosta kvocki....ali kod mene je problem sto nijedna ne kvoceee...nijedna...od 12 koka nema kvocki...prosle godine jedna se izlegla 22 jula od 13 jaja 12 pilica a jedno mucak...od tih 12 8 pojela komsijska macka dok su ovih 4 svi bili pevci..i sad imam jednog pevca od njih i 12 koka sa po 1/2/3 godina ali iskreno da kazem da besprekorno nose iako su malo starije..

Moze li mi neko sad objasniti da li se koka moze prisiliti da kvoca i da li joj se nesto daje radi kvocanja? Bas bih voleo da vidim neku koku a da za njom trckaraju pilici.

Bas sam se raspisao hahahha...

Pozdravv
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
I da..samo ako biste mogli pozuriti sa odgovorom..nestrpljiv sam... :cool2: :cool2:
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Lazare nema nacina da nateras kokosku da se nalegne. To im je samo instinkt. Ja sam proletos pokusao sa kvascem i nista. Sada ima 3 legla pilica a jedna kvocka je zavrsila u loncu a i ostatak ce uskoro. Nabavi neke patuljaste koke jer one jako dobro leze pa se tako kroz 1-2 godine moze probuditi instinkt kod mladih koka, naravno pod uslovom da su ih te koke odgajale.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kninquin,znam kako se prekidaju u kvocanju ali ne znam kako ih naterati da kvocaju...Ako hoces da ti prestanu potopi je nekoliko puta u hladnu vodu i malo je zadrzi u njoj....tako mi to radimo kad ima dosta kvocki....ali kod mene je problem sto nijedna ne kvoceee...nijedna...od 12 koka nema kvocki...prosle godine jedna se izlegla 22 jula od 13 jaja 12 pilica a jedno mucak...od tih 12 8 pojela komsijska macka dok su ovih 4 svi bili pevci..i sad imam jednog pevca od njih i 12 koka sa po 1/2/3 godina ali iskreno da kazem da besprekorno nose iako su malo starije..

Moze li mi neko sad objasniti da li se koka moze prisiliti da kvoca i da li joj se nesto daje radi kvocanja? Bas bih voleo da vidim neku koku a da za njom trckaraju pilici.

Bas sam se raspisao hahahha...


a slusaj Lazo!, ja sam ih potapao i gnjurio da sam vec pomislio da ce postati pingvini!, ali nista!! da si blize ja bi ti ih sve poklonio pa nek tebi vodaju pilice!
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Listao sam na forumu i naisao na to kako sd daje umocen stari hleb i friski kvas..Da pokusam ? Mozda i uspe...nijedna nece da kvoca..
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
30dbjmf.jpg


Ovo je to moje malo jato.
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Lazare cini mi se da su ove 3 crvene koke nosilje ili ukrstyene sa njima pa one nece. Za ostale ne znam. Svakako mislim da ti je najbolje da babavis par patuljastih koka jer su super kvocke. Ko nema kvocki nema uopste, a meni bas sad kerecu da kvocaju.. pocinjem da smanjujem jer sam sad najvise ostavio do sad, ali je previse 20 komada pa cu opet kao i ranije 6-7 i dosta.. mozda ove tvoje nece sada odmah ali budi strpljiv . Mozda se sutra neka nakvoca a mozda i na jesem ili zimu.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ove dve u sredinu jesu nosilje,ali nose domaca jaja kao i ostale...A ova druga je domaca..Od ovih belih prosle godine 21.jula je izlegla 12 pilica..To je ova na desnoj strani, sto su dve bele jedna do druge...nadam se da ce sutra ,,mozda'' neka...
 

zzzz

Član
Tu od
12 Sij 2016
Poruka
97
Nosilje ne mogu da nose domaca jaja vec su ista kao i jaja iz radnje jer si hibridi, tako da mislim da ti je bolje da ih izbacis jer te ne kvocaju tj ponekad ali je prava retkost, a ova sto je prosle godine izvela pilice u julu bi trebala i ove godine da se nalegne. Ja imam jednu patiljastu koku koja je super kvocka, svake godine kvoca po 3-4 puta, ona svake zime negde oko sredine decembra se naleze i oko pocetka januara imam pilice :D probaj da im 2-3 dana ne skupljas jaja pa se mozda neka na ta jaja naleze tj mozda ih jaja podstaknu na lezanje.
 

Lazar

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
61
Ona je prosle godine prvi put kvocala,a ne znam da li ce sada...raskvocala se je tako sto je snela jaje i vise nije ustala uopste..mozda ce i sada
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Evo da se pohvačim meni do sad 3 kvocke :) ...toliko sam bio prije koju godinu zeljan gledati piceke i kvocku kako ceprkaju po travi a sad ih imam i na pretek :) Nebudete vjerovali ali meni su se lani dvije i ove godine jedna crvene nesilice raskvocale i jako dobre su kvocke...brizne 100%.
 
Na vrh