• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
guTp9Ya.jpg


Ovo sam zelio :)



Ja sam ti zalijepio link da se odmah otvara slika :)


lp

zwer

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Re: lKvocka

A sto je komplicirano zalijepit na mabitelu obicnu sliku !!
Treba staviti pc verziju preglednika posto android ne podrzava ljepljenje linka....zasto se ne poradi na pojednostavljanju uploada fotki ??!!
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: lKvocka

samo pet pileka bilo? a muceki mali :)
meni koka napokon sjela neki dan
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: lKvocka

nažalost,prva tura svi zamrli jer je grmilo,druga tura se digla 5 dana pred leženje sa 10 oplođenih jaja
purica već 4. put sjedi,štakor mi stalno krade jaja ili ih ona porazbija
druga koka počela sjediti al mi ju je jastreb odnio kad se ustala protegnuti noge
tako da mi je ove godine leženje pod kvočkom totalno zakazalo
 

obiteljgredicak

Novi član
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
7
Re: lKvocka

imam jako puno koka da budem precizan 150 kako znati kada je obična kokoš spremna sijesti na jaja
 
Posljednje uređivanje:

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Re: lKvocka

Konstantno će biti na gnjezdu ,bude čvokala ruku ako joj se previše približi i glasat će se kvo kvo kvo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Re: lKvocka

Ne može se je natjerat, bar ja ne znam neku tehniku, čini se da je to njezina dobra volja. Naše nisu godinama ležale, a ove godine dvije, jedna za drugom. Kod ove je bilo 13 jaja, 11 se ih je izleglo, dva su bila mućka i jednoga je zgazila. Sve u svemu dobro.:eek:

48ltSCJ.jpg
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Re: lKvocka

koliko dugo pilići ostaju sa kvočkom?tj kad se ona vraća u normalu
poslje sjedenja na jajima?
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: lKvocka

kako natjerat kokos da se nalegne ? :D

Pokušao sam više puta i djeluje,kokoš za koju odlučiš da ti bude kvočka odvojiš je u posebnu kajbu i u spizu koju joj daješ smrviš friški kvasac i tako par dana i svaka legne i leži ne mrda!
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Re: lKvocka

kako natjerat kokos da se nalegne ? :D

Sve ti ovisi i o rasi kokoši,tako da je teško natjerati kokoš da prokvoca ako joj to nije "zapisano" u genetici jer neke su dobre majke dok neke vrste nisu.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: lKvocka

Sve ti ovisi i o rasi kokoši,tako da je teško natjerati kokoš da prokvoca ako joj to nije "zapisano" u genetici jer neke su dobre majke dok neke vrste nisu.
Jedino se "nesilice" hibridi što se koriste na farmama nesilica nemogu natirat da leže sve druge mogu!!!
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Re: lKvocka

koliko dugo pilići ostaju sa kvočkom?tj kad se ona vraća u normalu
poslje sjedenja na jajima?

Možeš ih ostavit s njom dokle hoćeš a ine moraš ih uopće ostavljat s njom.A oko vraćanja u normalu . Nakon odvajanja od pilića bi kroz nekoliko dana trebala krenuti nesti.
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Re: lKvocka

mislim da sa nošenjem jaja ne kreće baš kroz par dana treba isto proći neko vrijeme određeno dok se kokoš oporavi
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Re: lKvocka

Imam jedno pitanje.Ja sam nasadio 2 kvočke.Prva sjedi i kod nje je sve ok.A ova druga je jutros izišla iz gnijezda i nije se vraćala skoro 10 min.Što mislite ,dali su se pilići utušili .
 

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
Re: lKvocka

nebi im se smjelo ništa dogoditi ako je nije bilo na jajima samo 10 minuta
jedino ako je sat dva da se jaja ohlade onda je problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh