• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvočka

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kao kaj krava doji na zube ,kokoš nese jaja na kljun..sve drugo ti je magla..znam nije to pomoglo ali nek se zna.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Dobar dan ,treba mi savet koje kokoske da izaberemo da dobro nose jaja .Neki kažu banatski golosijan neki kaporku ,neko sasvim trecu,cetvrtu ,petu rasu ali sve su to početnici kao i ja i nemaju iskustva jer nikad nisu imali kokoske i sve je to prica rekla,kazala,čuo sam ova ,ona .Posto vidim da imate dosta višegodišnjeg iskustva sta biste mi posavetovali koju rasu kokosaka.Jaja nece biti za dalju prodaju vec za ličnu upotrebu
Da bi kokoske nosile treba da imaju dobar topli kokosinjac dje ce nocu biti, malu sijalicu da imaju cijelu noc kad je dan kraci i hrane cijelu noc jer jedu i nocu, treba im toplo zimi davati. Izbor kokosaka je skoro nebitan ako je ishrana dobra i da im nije hladno, da imaju danju ispustb
 

ceta

Novi član
Tu od
4 Pro 2021
Poruka
9
Kako god da izaberes domace koke su po meni sezonske.One prestaju sa nosenjem kada se mitare a to vam je nekada septembar oktobar i nema nesivosti do pocetka proljeca ,tamo nekada od Marta. Gledano rentabilno kroz produkt isplativosti,posebno u ovim vremenima gdje je hrana koncentrovana a takoje i sa njiva,zito psenica i tako dalje znacajno poskupjela.Misljenja sam da su ove nesilice hibridi koje nose tijekom cijele godine ,moguce je mjesec dva prekida,puno isplativije.Dokaz kroz dugogodisnje iskustvo drzanja i jedni i drugi.One su kao i sve u poljoprivredi proizvedene kao hibrid.I prije dok se drzalo domace pile i koka nije se ni znalo za hibride.Pa onda odaberite dali isa brown ,lohman i td,koju god da uzmete dat ce daleko bolji ucinak.Toliko o kokama.
 

Talijanka

Član
Tu od
26 Sij 2020
Poruka
108
Samo im daj uslove, hrana smjestaj i nose sve dobro! Ljudi ih drze u šupe i od suvog bloka i ne nose cim zahladno i okraca dan- ponavljam samo im obezbijedi uslove dobre! Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Hvala puno svima,imaju toplo,puštene su po livadi,hranim ih psenicom ,kukuruzom i po nekad toplu kasu od hleba i od 18 nosi trecina kokosaka većinom ove koje su tek pronele.Ali mi je problem sto u leto ceo jul,avgust i pola septembra nije snela nijedna nijedno jaje.Menjala sam im po 15 puta u toku dana vodu da bi bila svezu zbog vrucina imale su i hladovinu gde da se sakriju ali nisu nosile.E sad da li moze biti mozda zato sto sam im davala u da li april ili jun mesavinu za koke da bi bolje nosile Premix pa im je mozda smetalo.Ne znam videcu ove godine kako ce biti ,mesavinu od tad ne dajem mozda im smeta.Hvala svima jos jednom na odgovoru.
 

LenaL

Novi član
Tu od
30 Tra 2022
Poruka
20
Imam jedno pitanje ,nije za ovaj post ali ne znam pod koji da postavim.Imam petla ko iz Đokine pesme skace na sve zivo i kokoske i guske,patke kazu da to ne valja i da ga spakujem u lonac ali nisam ,mislila sam odviknuce se. I problem je evo sad vec dva dana kako skace na svu zivinu i počeo jos na Gusane i Patkove kako ga odviknuti od toga ili da ga pakujem u lonac.
Ps: Odavno bi zavrsio u loncu ali deca ga odgajala od malog pileta pa mi bilo zao.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,341
Zakaj v lonac? Ko ne skače na svašta,ne skače na ništa. Pusti nek dečko dela posel🤪
 

Najnoviji postovi

Na vrh