• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kvocke

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kad gledamo da se dobra kokos ne prodaje ili ako onda po cijeni oko stotinjak kuna komad. Obicno pile od par tjedana je 20 do 30 kuna a ne znas dal ce opstat. Jaja za nasad su po 5 do 10 kn ovisno o rasi i ne znas dal ce se izlec. Najjeftinije je sam nalec pod kvocku. Opet ovisi kakav rasplodni materijal imas i sta ce dat. Ja imam kokosi kolko tolko, uglavnom razne, al je pjetao katastrofa. Kod bivseg vlasnika od njegovog jata je nikakva nesivost. Tako da mislim da ni njegovi pilici ne bi bili nesto iako je on po izgledu lijep.
 

Peky

Član
Tu od
8 Sij 2020
Poruka
144
Kad gledamo da se dobra kokos ne prodaje ili ako onda po cijeni oko stotinjak kuna komad. Obicno pile od par tjedana je 20 do 30 kuna a ne znas dal ce opstat. Jaja za nasad su po 5 do 10 kn ovisno o rasi i ne znas dal ce se izlec. Najjeftinije je sam nalec pod kvocku. Opet ovisi kakav rasplodni materijal imas i sta ce dat. Ja imam kokosi kolko tolko, uglavnom razne, al je pjetao katastrofa. Kod bivseg vlasnika od njegovog jata je nikakva nesivost. Tako da mislim da ni njegovi pilici ne bi bili nesto iako je on po izgledu lijep.
Ja sam zato ove godine ostavio dva ito baš od dvije koke koje najbolje nose,a narucio sam i lani neka jaja s njuškala .. svaka čast čovjek uredno posalo i sve ali dok je došlo do mene ništa od 20 izleglo se jedno..a od mojih 20 se izlegli svi ne budem vise narucivao ja sam iz Dalmacije pa možda da je blize ovako ništa.. tek sam se nedavno uhvatio ovoga djeda je imao pet stari domacih koka uvijek nosile sad sam ih razmnožio na 20 😂 a to sta ste ste napisali ziva istina kod nas dobru kokos nemožes kupit jer je svak ostavi sebi na pazar dovedu svašta samo da se rješe a dobar materijal ostavljaju sebi za prošlost.
 

Prilozi

  • IMG_20210227_013907.jpg
    IMG_20210227_013907.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 2
  • IMG_20210227_013854.jpg
    IMG_20210227_013854.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 2

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Upravo tako. Dodjem kod covjeka na dvoriste i prodaje kokosi po 100 kn. Za koju ga god piram a da mi se svidja veli tu ostavlja sebi. Na sajmu isto tako samo donesu skart. Sve je to macak u vreci isto kad kupis jaja za nasad, ako se sta i izleze dok naraste u kokos da vidis dal vrijedi prodje godinu dana. Prijatelj kupio jaja od bijelog australorpa po 8 kn i izleglo se jedno pile. Kad je reklamirao veli mu prodavac da je to i dobro, deset posto. Normalno kad ne mjenja pjetla ni ne obnavlja jato godinama pa su jaja neoplodjena a pilici krzljavi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh