• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

L.Sgorbati 171 S problem

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Pitanje za majstora levaka i ostale koji znaju:
Sgorbati 171 s na lijevom petljaču ostane kanap i kako top nabija sijeno lijeva špaga pukne (onaj kljun ili petljač drži čvor na sebi)
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
mogu da budu cetiri razloga
1 tup nozic sto odseca kanap
2 pojeo se petljac odnosno kanap napravio kanal na njemu
3skidac ga dovoljno ne prelazi treba da ga predje u skidanju od 11 do 13 mm
4donosac kanapa ne donosi dovoljno kanap na petljac
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
E majstore,nakon što sam pročitao tvoj post išao sam ručno okrenuo krug na balirci,uredno je svezala obje špage,šta da ti kažem,evo slike pa možda me na osnovu njih možeš usmjeriti na rješenje problema.
mm3ac.jpg

pretpostavljam da ovo zoveš donosač špage
71s5df.jpg

ne znam koliko dobro se vidi na ovoj slici koliko on ide udesno
25uh4lw.jpg

petljač sam opipao dobro i ne osjetim nimalo zazora koji bi upućivao na to da je špaga napravila kanalić na njemu
2r5sw2t.jpg

evo kako noževi odrezuju špagu kad ja držim špage rukom
331m5ix.jpg

14l0fhc.jpg

prva slika je lijeva špaga.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Da na to on se menja sa sve osovinicom

OK majstore,sad moram potražiti gdje u mom kraju imaju nove,imaš li preporuku za nekog proizvođača??
 

levak

Član
Tu od
3 Velj 2011
Poruka
121
Stvarno ne znam situaciju kod vas sa cenama i kvlitetom delova
 
Posljednje uređivanje:

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Nisam našao novi petljač,pobrusio i ispolirao stari i radi dobro,,,dvije nevezane bale od 5oo i to kada je uletilo malo više mase..za sada sam zadovoljan..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Trebao si ga samo poprskati par puta sa WD-40 i sam bi proradio.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ova moja sgorbatica ponekad ne sveže jednu stranu bale a ta špaga izađe sa sljedećom balom i to spojena s njom na neki način?????
To se desi samo kada zbilja puno mase uleti u pick-up,može li se to kako naštelovati?
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Ma nerviralo me to što je puštala jednu stranu bale kada uleti previše mase (kad se previše založi),eto to je bilo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ma nerviralo me to što je puštala jednu stranu bale kada uleti previše mase (kad se previše založi),eto to je bilo.

A šta je trebalo naštelati da ne pušta više?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako je objasnio njemu nije skidac spage dobro skidao sa kljuna petljaca.Vjerovatno je otpustio malo vijak (obicno bude 13 ili 14 kljuc) ili je kljun malo oturpijao..Tacnije dođe do otkucavanja druge bale ,a prva spaga nije spala sa kljuna.
 

miodrag94

Novi član
Tu od
28 Lis 2012
Poruka
5
Nzn dali je neko od vas probao da pokvasi kanap.Ja to radim godinama i mnogo bolje odseca i veze kanap.Neradim samo ja rade mnogi u selu.Jednostavno sam postavio sundjer kroz koji prozali kanap.Taj sundjer dobro nakvasim i cepam
:(happy):
 

Najnoviji postovi

Na vrh